Detský bicyklík pre Timejku

on pondelok, 03 september 2018. Posted in Chcel(a) by som mať

Detský bicyklík pre Timejku

Timejka Kellnerová sa narodila v máji 2015 ako druhé dieťa. Aj ona má, podobne ako jej súrodenec, diagnostikovanú zákernú nevyliečiteľnú chorobu - cystickú fibrózu. 

Pri uvedenej diagnóze dochádza k enormnému zahlieňovaniu pľúc, preto musí byť dieťa v neustálom rôznorodom pohybe. 

Rodičia majú dve deti - a obe toto ochorenie, žiaľ, zdedili. "Keďže obidve deti máme vážne choré, finančne sme na tom veľmi zle, nijako si nemôžeme dovoliť kúpiť bicykel, po ktorom Timejka túži," hovorí pani Kellnerová.

"A naša malá bojovníčka tak veľmi po ňom túži!," mrzí maminku. Želanie dcérky zaregistrovala v neziskovke ŽELAJ SI a pridala aj náhradné, ak by bicyklík nebolo možné kúpiť. "Keďže často cestujeme k lekárom na rôzne liečebné procedúry, či na pravidelné vyšetrenia do Centra cystickej fibrózy v Košiciach a dcérka veľmi rada pozerá rozprávky, náhradným želaním by bol prenosný DVD prehrávač."

Náhradné želanie však nebolo potrebné riešiť. Vďaka príspevku kolektívu autoriek knihy poviedok V zajatí strachu sme Timejke mohli bicykel rovno kúpiť a doručiť domov. Bolože to radosti!

"Vážená pani Rebrová zo ŽELAJ SI, radosť Timejky ťažko opísať. Ešte raz veľká vďaka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Maličká sa aj bála odfotiť, aby jej niekto bicyklík nezobral. A starostlivosť oň je neopísateľná!" opisuje radosť dcérky maminka.

Sme radi, že sa nám opäť podarilo spojiť pár dobrých ľudí pre dobrú vec, a urobiť Timejke radosť. Nech jej bicykel dlho slúži a hlavne, veľa veľa zdravia prajeme - to potrebuje najviac. 

Želanie splnené 24.8.2018

}); })(jQuery);