Dianke vyčaril úsmev na tvári nový bicykel

on pondelok, 29 september 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Dianke vyčaril úsmev na tvári nový bicykel

Dianka Dianová (8) z Malaciek je večne usmiate dievčatko - patrí totiž k šťastným deťom, ktoré sú stále plné lásky a úsmevov. Jej diagnózou je  Downov syndróm a ľuďom, ktorí ňou trpia, sa hovorí aj večné deti.

Downov syndróm je nevyliečiteľné ochorenie.

Dianka pochádza so skromných pomerov. Má dvoch súrodencov - bratov, ktorí ju zbožňujú. "Je to usmievavé šťastné dieťa, ktoré však zatiaľ ešte nerozpráva. Jediné po čom túži, je mať vlastný bicykel, ale my si ho nemôžeme dovoliť," prezradila nám jej maminka. 

Dianka sa bicyklovať nevie, ale chcela by sa naučiť. Preto sa maminka rozhodla pre detský bicykel s pomocnými kolieskami, ktorý jej sadol akurát. My sme vybrali farbu a vhodný bicykel a vďaka priateľovi detských želaní sme bicykel doručili Dianke priamo domov.

Hoci nevedela povedať ďakujem, najprv sa na to "čudo" len dlho pozerala a usmievala sa. Skúsila sa aj učiť, ale trpezlivosť nie je jej silnou stránkou. Aj sa veru chvíľu hnevala, že jej to nejde.

Čo je však horšie, ani učenie nebolo veľa času. Toto leto počasiu neprialo a tak Dianka svoj bicyklík vytiahla len málokrát. Nedalo sa učiť, lebo stále iba lialo.

"Tešila sa, ale naozaj sme boli na bicyklíku len párkrát," hnevá sa aj maminka na to nepekné počasie.

Nuž, v týchto dňoch sa konečne vyčasilo a nám ostáva dúfať, že babie leto bude krásne a Dianka sa bicyklovať raz dva naučí. Už sa tešíme, ako nám pošle video, na ktorom prejde pár prvých metrov.

A možno raz od radosti vyriekne aj svoje prvé slovko. Veľmi jej pritom držíme palce!

Želanie splnené 15.7.2014

}); })(jQuery);