Dlhé cesty Marcelkovi skráti DVD prehrávač

on utorok, 11 august 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Dlhé cesty Marcelkovi skráti DVD prehrávač

Hoci stále hovoríme, že malé deti by nemali byť choré, skutočnosť je, žiaľ, iná. Drobunkému Marcelkovi Šofčíkovi diagnostikovali rakovinu ako 9 mesačnému. Podstúpil celkovú chemoterapiu, ktorá, bohužiaľ, zabrala len čiastočne. 

Každý mesiac preto Marcelko cestuje s rodičmi na pravidelné kontrolné vyšetrenia do detskej nemocnice v Bratislave. "Cesta býva veľmi únavná a preto jeho najväčšie želanie je mať prenosné DVD, aby mohol sledovať rozprávky, ktoré má tak veľmi rád," prezradila nám jeho maminka. 

Marcelko totiž cestuje do nemocnice až z Martina, čo je viac než tri hodiny cesty tam, a  toľko isto naspäť. Pre malé dieťa viac než dosť. Milované rozprávky by ho odpútali od dlhej cesty a zabavili.

Jeho sen sa rozhodli splniť účastníci tohtoročnej MISIE, celebrity, ktoré celý deň v úmorných horúčavách bicykľovali pre potreby chorých detí. Klobúk dole pred nimi..

V ŽELAJ SI sa rozhodli podporiť niekoľko detičiek a Marcelko bol medzi nimi. 

Veríme, že ďalšia cesta do nemocnice ubehne oveľa rýchlejšie a Marcelko sa ani nenazdá, a bude naspäť doma.

"Chceme sa veľmi pekne poďakovať za krásny splnený sen nášmu bojovníkovi Marcelkovi, účastníkom MISIE sa podarilo vyčariť jeden z tých najkrajších úsmevov na jeho tváričke," usmieva sa šťastím pani Ľubica Šofčíková.

Prajeme Ľuboškovi veľa zdravia, už len dobré výsledky a ústup choroby. Aby mu zdravíčko prialo po tieto i nasledujúce dni. ŽELAJ SI. 

Želanie splnené 8.6.2015

 

}); })(jQuery);