Dobrí ľudia pomohli rodine s chorým dieťaťom

on pondelok, 28 október 2019. Posted in Chcel(a) by som mať

Dobrí ľudia pomohli rodine s chorým dieťaťom

Rodina z Topoľčian požiadala ŽELAJ SI o pomoc trochu netradične: hoci nežiadali o splnenie sna chorej dcérky Renátky, ale o kúpu práčky, tá by však bola pre ňu významnou pomocou. 

Renátka je totiž ležiaca pacientka, a preto sa treba o ňu starať vo zvýšenej miere: je nutné jej pravidelne meniť posteľnú bielizeň, pyžamká, prať hračky. Renátkina mama je však v hmotnej núdzi a nemala na práčku peniaze.

"Všetko periem v rukách, všetko, a je to pre mňa veľmi náročné. Pranie mi trvá veľmi dlho a za ten čas sa nemôžem venovať dcérky," hovorí. 

Aj preto požiadala ŽELAJ SI o pomoc. Renátka má vážnu formu detskej mozgovej obrny, nechodí, je ležiaca, nehovorí, vydáva len svojské zvuky. Chodí do špeciálnej školy. Často máva epileptické záchvaty.

Rodina sa o ňu stará, ako vládze, ale nevie si zabezpečiť pre niekoho aj takú bežnú vec, ako je práčka.

Keď sa o tomto prianí dozvedeli dobrí ľudia v skupine okolo aktivistky s dobrým srdcom pani Moniky Kozelovej, do pár dní sa na práčku pre rodinu Húšťavovú  vyzbierali.

Kuriér im práčku doniesol rovno domov a Renátkinej mame sa veľmi uľavilo. "Konečne nebudem musieť prať v rukách! Veľmi pekne vám ďakujeme, ďakujeme všetkým, čo nám pomohli. Uľahčili ste nám život, čo si veľmi vážime," napísala nám v správe.

Sme radi, že sa stále nájdu dobrí ľudia, čo pomáhajú ľuďom v núdzi. Robia náš svet lepším.

Želanie splnené 24.10.2019

}); })(jQuery);