Dominik sa od marca lieči na rakovinu, o čom sníva?

on utorok, 15 november 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Dominik sa od marca lieči na rakovinu, o čom sníva?

Dominik Koller má osem rôčkov, býva v Bratislave a od marca sa lieči na detskej onkológii v Bratislave. Zistili mu totiž synoviálny sarkóm.

Je to jedna zo vzácnejších, ale aj agresívnejších diagnóz. Ide o rakovinu mäkkých tkanív. Synoviálny sarkóm druhu postihuje hlavne mladých ľudí a nádej na vyliečenie závisí od skorého podchytenia nádoru.

U Dominika sa diagnóza zistila 8. marca tohto roku a odvtedy podstupuje náročnú liečbu. "Malý Dominik je v striedavej starostlivosti rodičov, ale zvláda to celkom dobre, rovnako aj liečbu. Je milý a veľmi spoločenský, a trpezlivý," hovorí o ňom maminka Andrea Rabinová Kollerová samé slová chvály.

Dominik má ako iné deti svoje tajné želanie. Keďže na onkológii trávi dlhodobo veľa času, chýba mu kontakt s rodinou a s rovesníkmi. Preto si vysníval mobil, na ktorom by sa mohol hrať a písať si a volať so svojimi najbližšími.

Jeho sen sa rozhodol splniť pán Jozef Galbavý, ktorý mu vysnívaný mobil kúpil a poslal priamo domov. Už o pár dní sme dostali fotografiu, ako sa teší z vysneného darčeka.

"Srdečne ďakujeme dobrým ľuďom a organizácii Želaj si za skvelý smartfón. Dominikovi sa splnil jeden detský sen a každý deň sa z neho teší," vraví maminka.

"Ďakujeeem," vraví aj Dominik a usmieva sa od ucha k uchu.

Prajeme mu, aby mu mobil pomohol ostať v kontakte s najbližšími, a aby mu liečba zabrala a trávil v nemocnici čoraz menej času. A pánovi Galbavému zo srdca ďakujeme za jeho ochotu pomôcť.

Želanie splnené 10.11.2016

 

 

}); })(jQuery);