Dominik miluje počúvanie hudby, už má nový reproduktor

on pondelok, 19 jún 2023. Posted in Chcel(a) by som mať

Dominik miluje počúvanie hudby, už má nový reproduktor

Dominik je desaťročný chlapec, ktorý už teraz trpí viacerými diagnózami. Narodil sa ako úplne zdravé bábätko, po pár rokoch sa ale jeho stav začal pomaly zhoršovať.

Najskôr epileptickými záchvatmi, ktoré sa často vracali. Neskôr sa stávalo, že chlapček nie úplne vnímal okolie, niekedy sa zahľadel na jeden bod, od ktorého sa nevedel odtrhnúť, zvláštne prevracal očami, bol bezdôvodne plačlivý a iné.

Rodičia samozrejme s chlapcom navštevovali aj stále navštevujú rôznych špecialistov, lekárov, kde Dominik absolvuje vyšetrenia. Podľa mamy je to ale beh na dlhú trať: "Boli sme so synčekom v minulosti na magnetickej rezonancii, kde mali lekári vážne podozrenie na odumieranie mozgu. Chvalabohu sa táto diagnóza nepotvrdila. Chodíme stále po lekároch a nemocniciach, je to nákladné, hlavne vzhľadom na to, že máme ešte ťažko chorú mladšiu dcérku. Dominik stále nemá určené všetky diagnózy, niektoré vyšetrenia ho ešte len čakajú."

Aktuálne má Dominik potvrdené vážne poruchy správania, epilepsiu a arytmiu srdiečka. Chodí do školy, do piateho ročníka a chodí sem rád. Aj keď ho nie každá hodina baví, na školu, ani učenie sa nesťažuje. Má tu svoju školskú asistentku, ktorá mu počas hodín pomáha a aj zopár kamarátov.

Dominik je vo veku, kedy by najradšej behal a športoval vonku s kamarátmi, čo žiaľ, nemôže. Veľmi rád má futbal, sem tam si na záhrade s otcom aspoň zakope loptou, behať a namáhať sa, má však zakázané. Úplne najviac zo všetkého má Dominik rád hudbu. Je jeho koníčkom, vášňou, motiváciou a pôsobí na neho nesmierne upokojujúco. Jeho najobľúbenejší spevák je Rytmus, raz by sa s ním veľmi rád stretol, porozprával sa s ním a možno si aj zaspieval.

"Dominik je dobrý chlapec, máme v rodine všetci krásny vzťah. Niekedy je to s ním ale naozaj ťažké, máva záchvaty hnevu, vtedy kričí, kope do vecí, je neovládateľný. Toto tak rýchlo ako príde, aj odíde, on za to nemôže, nevie sa vždy ovládať," prezradila mamina.

Dominikova mama nás poprosila o splnenie želania pre jej synčeka a to reproduktora na hudbu, z čoho by si mohol chlapec púšťať svoje obľúbené pesničky. My sme mu ho zakúpili, zaslali na adresu a veľmi nás potešilo, keď sme zistili, koľko radosti sme Dominikovi priniesli. Veď sami vidíte na fotografi :-)
Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, vďaka ktorým môžeme plniť želania chorých detičiek!

Želanie splnené 15. mája 2023

}); })(jQuery);