Dominika túžila mať to, čo ostatné deti

on pondelok, 27 jún 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Dominika túžila mať to, čo ostatné deti

Dominika Džobáková z Kendíc neďaleko Prešova je najmladšia v rodine, má štyroch súrodencov. V marci začala teplotovať, najprv sa liečila doma, no nakoniec sa ocitla na oddelení detskej onkológie a hematológie s diagnózou leukémia. 

Želanie pre toto malé dievčatko nám napísala sestrička z oddelenia, ktorá si všimla, ako Dominika pokukuje po ostatných deťoch a závidí im, že môžu pozerať rozprávky na svojich tabletoch, prípadne sa na nich hrať hry.

"Dominika má veľmi rada rozprávky, hlavne Mášu, ale momentálne počas pobytu v nemocnici, nemá na čom pozerať rozprávky. Preto by ju najviac potešil tablet," napísala nám do ŽELAJ SI pani Bišová.

Liečba leukémie jej totiž náročná, niekedy trvá aj dva roky. Za ten čas dieťa trávi väčšinu času v nemocnici, striedavo doma, po jednotlivých cykloch chemoterapie. Keďže v nemocničnej izbe niet veľmi čo robiť, niet sa čo čudovať, že práve elektronika je jedno z najčastejších prianí detí na onkológii: ísť nikam nemôžu, výlety či stretávanie s inými ľuďmi sú pre nich vylúčené, keď majú spravidla nízku imunitu.

Dominikine želanie sme splnili vďaka spoločnosti GIGASTORE, ktorá jej vneovala tablet. Osobne sme jej ho boli odniesť priamo do nemocnice. Objavila sa vo dverách detskej onkológie, malá, bucľatá slečna v ružovom. Doprevádzali ju hadičky s infúziou a mamina.

Statočná Dominika od marca bojuje s rakovinou krvi (leukémiou). Choroba začala nechutenstvom, zvýšenými teplotami, množstvom liekov ako aj antibiotikami, až následne po niekoľkých týždňoch bola u nej zistená leukémia. Dominika musela do nemocnice, kde v periódach absolvuje chemoterapiu, ktorú s pomocou maminy znáša úžasne, dostavujú sa už aj prvé pozitívne výsledky.

"Dominika podstúpila ešte aj operačný výkon, kedy jej boli zavedené katétre. Asi najťažšie bolo pre ňu pred operáciu nejesť, keď iné detičky mohli," spomína maminka, Mária Džobáková.

Dominika je taká malá modelka. Akonáhle zbadala fotoaparát, hneď "nasadila" úsmev č. 1. No rozprávať sa jej veľmi nechcelo. Doma na ňu netrpezlivo čakajú starší súrodenci - dve sestričky a dvaja bráškovia.

Dominika sa síce hanbila vytisnúť so seba ďakujem, ale pekne nám zamávala a vyčarila aj veľký úsmev na tvári. A to niekedy povie viac ako slová.

Prajeme jej čím skôr skoré vyliečenie. 

Želanie splnené 25.6.2017

}); })(jQuery);