Dominikovi sme splnili krôčik k veľkému snu

on piatok, 15 august 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Dominikovi sme splnili krôčik k veľkému snu

Dominik Kopila pochádza z Humenného a má 5 rokov. Tento milý, usmievavý chlapček pôsobí na prvý pohľad ako zdravé dieťatko, ale len pokiaľ sedí. Žiaľ keď bol ešte malý diagnostikovali mu detskú mozgovú obrnu.

Dominik je na tom mentálne dobre, rozpráva v celých vetách, vie sa sám najesť, udrží lyžičku bez maminej pomoci. Jedinými problémom sú u Dominika "len" nohy, ale aj tie sa veľmi pomaličky zlepšujú pod vplyvom rôznych cvičení a metód.

Keď sa ho opýtate aký je jeho najväčší sen, jeho odpoveď je vždy „chcem vedieť sám chodiť". Jeho mamina nám prezradila: "Dominik prejde aj keď s oporou veľmi pekne, taktiež popri nábytku, ale pohybuje sa viac-menej po štyroch."

Domko, ako ho doma volajú, má ešte mladšieho zdravého bračeka Viliama, s ktorým sú najlepší kamaráti. V septembri 2012 absolvoval Dominik operáciu kontraktúr lýtok a bedier v Žiline. Tam vyskúšal prvýkrát terapiu svetlom Bioptron a jej účinky.

"Po jej aplikovaní boli jazvy bledšie a aj celkove tkanivo okolo jazvy bolo pevnejšie a najmä achilové šľachy, s ktorými má problém, boli viac prispôsobenejšie na chôdzu," hovorí Dominikova mamina.

A keď Bioptron aplikovala na chrbát, bolo vidieť, že je silnejší aj tam. Keď Dominik a aj jeho mamička videli ako Bioptron účinkuje, ich nádej, že by mohol Dominik sám chodiť, sa znásobila.

Preto nám do ŽELAJ SI napísala Dominikova mamina žiadosť s prosbou o pomoc. Keďže my pomôcky neplníme, nevedeli sme si najprv predstaviť možnosť zrealizovať tento krásny sen. Požiadali sme však spoločnosť ZEPTER, či by nám nevedela poskytnúť na túto pomôcku zľavu. A predstavte si, boli ochotní a venovali nám výnimočnú zľavu a podieľali na uskutočnení Dominikovho sna. Ďakujeme pani Vierke Kavickej, ktorá nám zľavu pomohla vybaviť, a manažérke divízie MEDICAL, pani Jane Vajdovej, ktorá Bioptron v mene spoločnosti Zepter odovzdala.

Vďaka nim, sme sa mohli priblížiť k splneniu Dominikovho veľkého sna. Každý deň sa môže v pohodlí domova liečiť. My mu zo ŽELAJ SI želáme, aby aj po urobení malých krôčikov, robil veľké pokroky.

Želanie splnené 8.8.2014

}); })(jQuery);