Dominiku so vzácnou diagnózou potešil reproduktor

on streda, 19 február 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Dominiku so vzácnou diagnózou potešil reproduktor

Dominika (14) z Hontianskych Nemiec je zdravotne ťažko postihnutá. Narodila sa s dvoma vážnymi diagnózami, a to detská mozgová obrna a vzácny Robinow syndróm. 

Robinow syndróm je mimoriadne zriedkavá a vzácna genetická porucha charakterizovaná nízkym vzrastom, abnormalitami hlavy, tváre a ako aj segmentáciou stavcov. 

"Dominika prijíma stravu iba pretlačenú a mixovanú. Je plienkovaná, má rázštep podnebia a pery, a rôzne vývojové chyby a deformity," hovorí maminka Jolana. O Dominiku sa príkladne stará, jej zdravotný stav si totiž vyžaduje celodennú opateru a starostlivosť.

"Napriek svojim diagnózam Dominika rada tancuje a počúva hudbu, iba to ju upokojuje a vie zaujať. Preto by ju potešil nový bluetooth reproduktor, na ktorom by sme jej vedeli púšťať pesničky," prezradila nám pani Jolana. 

Radosť by jej urobil aj mobil, lebo svoj starý, čo mala, jej odišiel a rodina na nový nemá. Maminka je totiž sama s deťmi, samoživiteľka rodiny. 

"Chcem, aby bola Dominika šťastná. Hoci je menšieho vzrastu, má krásne dlhé vlasy a tancuje ako medvedík z nohy na nohu. Chcem, aby sa radovala, veľmi by ju potešil bluetooth reproduktor," hovorí mama.

Jej sen sa podarilo splniť v januári 2019 a Dominika odvtedy tancuje, čo jej srdce ráči. "Toľko radosti je doma, tancuje sa jedna radosť veľká, ďakujeme," usmieva sa pani Jolana a Dominika tiež.

Prajeme im, aby im tá radosť ostala čo najdlhšie, a aby Dominika aj jej rodina boli šťastní. 

Želanie splnené 30.1.2019

}); })(jQuery);