Dosnívané, hotovo, už môžem skákať!

on utorok, 01 marec 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Dosnívané, hotovo, už môžem skákať!

Adam Dolinský z Topoľčian stojí na prahu dospelosti, a tak ešte mal chvíľu čas podať si do ŽELAJ SI žiadosť o splnenie sna. Aj on patrí k chorým deťom, ktoré si môžu u nás želať splnenie tajného sna.

Adam sa narodil s chromozómovou aberáciou. Znamená to, že v genetickom kóde chromozómov došlo k poruche a tým pádom aj k postihnutiu zdravia človeka. K najznámejších chromozómovým aberáciám patrí napríklad Downov syndróm, Edwardsov syndróm, Turnerov syndróm či Klinefelderov syndróm.

Adamko navyše trpí aj na hypotonický syndróm, to znamená, že jeho svaly sú slabé a nevládze veľa cvičiť a chodiť. Aj preto by sa mu hodila trampolína - bola by nielen na radosť, ale aj na precvičenie.

"Chceli by sme pre Adamka trampolínu s ochrannou sieťkou, aby si mohol spevňovať svalstvo tela. Prvýkrát si trampolínu vyskúšal u kamarátky, kde z nej bol veľmi nadšený. Skákanie ho bavilo a evidentne mu prospieva," prezradila nám jeho maminka Lenka Dolinská.

Keďže trampolína už niekoľko rokov vedie v obľúbenosti medzi želaniami, hneď sme vedeli, na koho sa obrátiť, aby sme ju mohli pre Adamka objednať. Sčasti nám prispel aj anonymný darca, ktorému týmto veľmi ďakujeme.

Dosnívané, hotovo, trampolína dorazila - počasie ešte Adamkovi nedovolí vystrájať na vysnívanej trampolíne, keďže stále prší. Tak aspoň takto pár foto s veľkým doručeným balíkom :-)

"Trampolína nám prišla a Adamko sa už nevie dočkať, kedy ju na jar rozložíme a bude sa môcť do sýtosti vyšantiť."

Želanie splnené 27.2.2016

 

}); })(jQuery);