Drobný Filipko z onkológie ukázal široký úsmev

on streda, 25 máj 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Drobný Filipko z onkológie ukázal široký úsmev

S Filipkom Lisalom, drobným osemročným chlapčekom s tak trochu smutným úsmevom, sme sa prvýkrát stretli pri plnení sna jeho kamaráta. Od toho dňa rozmýšľal, čo by potešilo jeho :-)

Filipko sa lieči na detskej onkológii v Bratislave. V dôsledku chemoterapie mu vypadali vlásky, ale z toho si nič nerobí. Dokonca sa nám výmične nechal odfotiť aj bez čiapky :-)

Jeho želanie nám napokon napísala učiteľka, ktorá Filipka v nemocnici doučuje. "Filip by si prial nový mobil. Je jedno aký, len aby bol dotykový," napísala nám. To predsa nie je problém splniť.

Okamžite sme vyrazili do nemenovaného obchodného centra a vybrali mobil, ktorý dlho vydrží a dobre sa pripája na internet. A rovno sme ho aj odniesli Filipkovi do nemocnice, pretože akurát prišiel na ďalšiu dávku chemoterapie.

Pristihli sme ho pri maľovaní hodvábnej šatky, kde trpezlivo vypĺňal predvyplnené vzory.

"Filipko, pamätáš si ma?" 

"Áno," nesmelo prikývol a hneď sa rozpamätal, ako sme doniesli do nemocnice mobil jeho kamarátovi.

"Aj ty si si niečo želal, že?" pýtam sa.

"Neviem," znela odpoveď.

"Juj, nevieš? A my tu máme pre teba darček," vravím smutne.

"A čo by si nevedel?" zastarie sa maminka. "Veď ešte včera si mi hovoril, že keby ti už ten mobil príde, že už ho veľmi chceš a dokonca že si na neho aj dáš niečo z vreckového, keď ti ho už nedonesú," usmieva sa.

Filipko skloní hanblivo hlavu a usmieva sa. Už vie, ktorá bija :-)

Keď vytiahneme mobil, prestane kresliť a hneď vystrie rúčku pre ten technický zázrak. Skúša ho zapnúť a konštatuje: "Je vybitý."

"Nuž, je nový, nepoužívaný, treba ho najprv nabiť. Tu máš nabíjačku, aj slúchatká, všetko je tvoje," usmievame sa a napokon sa aj na Filipkovej tvári rozhostí široký úsmev.

Mobil drží v ručičke a pozorne si ho prezerá. Chce si ho potom vyskúšať vo svojej izbe, bez divákov v detskom kútiku a veľkej pozornosti, akú práve zažíva. Je nám to jasné, a tak ho zanechávame s mobilom v ruke pri nedorobenej práci na šatke.

Usmieva sa a kýva nám. A opäť nám hreje srdce dobrý pocit z dobre vykonanej práce :-)

Želanie splnené 24.5.2016

 

 

}); })(jQuery);