Dušankov sen - notebook - splnil darca

on utorok, 18 november 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Dušankov sen - notebook - splnil darca

Dušan Šenký z Humenného má ťažké postihnutie: trpí mentálnou retardáciou s deficitom správania, a vývoj jeho mozgu je oneskorený. Je to samotár, ktorý sa často uzatvára do seba.

 

"Dušanko je úzkostlivý, je to samotár. Jediné, čo ho najvia baví je, že pozerá športové zápasy v televízii, najmä hokej a futbal," hovorí pani Šenká. Nad televízorom trávi veľa času, aby mu žiaden zápas neušiel. Ak sa tak stane, je zle.

"Preto by sme si pre Dušanka veľmi želali notebook, na ktorom by mohol pozerať aj tie zápasy, čo nejdú v televízii, prípadne si pozrieť na youtube staršie prenosy. Na internete je totiž všetko," hovorí Dušanova maminka. Oni sami na kúpu notebooku nemajú, keďže žijú zo sociálnych dávok.

Nakoľko ŽELAJ SI od roku 2010 notebooky len zapožičiava, nevedeli sme, čo s Dušankovým želaním tak úplne robiť. Ale keďže notebook naozaj bol jeho želaní a hodnoverne to zdôvodnil, dali sme ho na web s tým, že sa možno ozve nejaký darca. Aké bolo naše prekvapenie, keď sa nám doslova o pár dní ozval pán Ladislav Brenner tiež z Humenného, ktorý sa rozhodol mu notebook venovať.

Ešte v ten istý deň mu ho bol odniesť rovno domov. 

"Bol to veľmi milý pán, sľúbil, že Dušankovi prinesie na notebook aj nejaké športové hry, že keď už vie, kde bývame, občas sa zastaví," tešila sa pani Šenká.

A Dušanko najviac. Hneď si nový počítač aj vyskúšal - pán Brenner mu ukázal, ako na to - a dnes už pozerá svoje obľúbené športové prenosy. Zdá sa, že Dušan bude mať ešte lepší prehľad o športe ako doteraz. Ak by ste ho nejaká televízia chcela ako moderátora, kľudne sa ozvite :-)

Želanie splnené 10.11.2014

}); })(jQuery);