Dvojnásobná radosť pre dvojičky

on utorok, 10 jún 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Dvojnásobná radosť pre dvojičky

Alex a Erik Veselí (3) z Kameničian sú jednovaječné dvojčatá. Chutní chlapci sú naozaj veselí a obľúbení. Ich život kazí len jediné - obaja majú rovnakú diagnózu, a to detskú mozgovú obrnu. 

Maminka s nimi navštevuje veľa rehabilitačných zariadení, pravidelne s nimi cvičí a dúfa, že sa jedného dňa naozaj postavia na vlastné nohy. "Chlapci sú jednovaječné dvojčatá, a žiaľ, aj s rovnakou diagnózou. Chceli by bežkať ako ich rovesníci a veríme, že sa im tento sen raz splní," hovorí pani Veselá.

V rámci toho, aby chlapci trochu posilňovali nožičky, viac sa hýbali a zároveň sa mohli aj vyblázniť, do ŽELAJ SI napísala ich želanie - mať na dvore bazén. "Chlapcov ujo má bazén a k nemu sme chodili s chlapcami minulý rok každý deň desať kilometrov, aby sa mohli vyblázniť. Veľmi sa im to páčilo," hovorí mamina.

Ich sen sa nám vďaka dobrým ľuďom podarilo splniť. "Keby ste nám k bazénu pribalili aj leto, bolo by to skvelé," hovorila nám pani Veselá, keď sme jej oznámili dobrú správu, že bazén bude. A presne tak sa aj stalo. Po doručení bazéna začali na Slovensku vyše 30 stupňové horúčavy!

Sme radi, že sa nám aj toto podarilo vybaviť :-) 

A v rodine Veselých zavládla radosť: "UŽ JE U NÁS !!!! supeeeer velikýýýý ...moooc sa tešime a ďakujeme!!! moooc sa tešime, že už nebudeme musiet cestovat a hlavne chlapcom plavanie pomože aj zdravotne!!!!"

Pani Veselá napokon dodala ešte milé slová: "Som ešte stale v šoku, že takýto ludia ako VY a DARCOVIA existujú....úžasný projekt!!!"

Ďakujeme. A dúfame, že bazén naozaj chlapcom pomôže pri nácviku chôdze. A ak sa to podarí, áno, potom chceme aj foto z ich prvých krôčikov! :-)

Želanie splnené 5.6.2014

}); })(jQuery);