Edko, ktorý sa stretol s Hamšíkom, mal druhý sen

on streda, 11 júl 2012. Posted in Chcel(a) by som mať

Edko, ktorý sa stretol s Hamšíkom, mal druhý sen

Príbeh chorého Edka Deáka (5) zo Ždane o tom, ako sa stretol so svojim vysnívaným idolom futbalistom Marekom Hamšíkom, pozná takmer celé Slovensko. Edko sa zaprisahal, že práve kvôli nemu porazí rakovinu.

Mojím vzorom je Marek Hamšík. Keď mi však vypadali vlásky, nemohol som mať jeho účes,“ posťažoval sa pre Čas.sk malý futbalista. Aj na ožarovania chodil v drese svojho obľúbeného futbalistu - futbal je totiž pre Edka všetko. Dokonca ho hráva aj v nemocnici počas hospitalizácie. Samozrejme, len tak v malom..

Edko s zákerným nádorom na mozgu bojuje už tretí rok. Sprvoti to vyzeralo, že rakovinu porazí. Avšak podľa posledných správ jeho zdravotný stav nevyzerá najlepšie. Lekári už vyčerpali takmer všetku liečbu a choroba nie je na ústupe. „Lekári nám povedali, že nevedia, čo by ešte mohli skúsiť,“ hovorí smutne mamina.

Aktuálne chodia každé tri mesiace chodia na magnetickú rezonanciu, najbližšie ju absolvujú opäť o mesiac. Potom budú presne vedieť, ako je na tom Edkov zdravotný stav, či je ešte nejaká šanca...

Momentálne Edko chodí na poslednú chemoterapiu. Je to úžasný, milý, krehký chlapček, ktorý na nás veľmi zapôsobil. „V očiach som mu videla smútok..Tri roky liečby je dosť dlhá doba, uberá ho o bezstarostné krásne detstvo,“ hovorí dobrovoľníčka z neziskovej organizácie ŽELAJ SI Renáta Sobotková.

Práve ŽELAJ SI Edkovi splnilo pred dvoma rokmi, v čase začatia liečby želanie mať autodráhu Cars. A teraz sa rozhodlo ho potešiť v týchto ťažkých časoch opäť a darovalo mu playstation portable. Edko teraz totiž nemôže veľmi chodiť na slnko a tak mamina dúfa, že ho playstation udrží dlhšie doma. 

Playstation ho veľmi potešilo, pretože ho rád hráva u kamarátov, ale on sám ho nemal, lebo sa mu pokazilo. Dúfame, že toto nové bude slúžiť poriadne dlho...

A ozaj, zabudli sme povedať, že my v ŽELAJ SI veríme na zázraky? Veríme, že nič nie je nemožné... Ani Edkove uzdravenie.. Ukazujú nám to príbehy mnohých detí, ktoré mali minimálne šance a predsa sa z rakoviny dostali.
Nevzdávaj to, Edko, bojuj ďalej!

Želanie splnené 7.7.2012

Páči sa vám, čo robíme? Chcete našu činnosť podporiť teraz, drobnou sumou online ? Je to úplne jednoduché, stačí kliknúť na link a vybrať sumu:

 

Môj dar:


Ďakujeme.sk

}); })(jQuery);