Edkovi sme zohnali vytúženú autodráhu

on štvrtok, 24 december 2009. Posted in Chcel(a) by som mať

Edkovi sme zohnali vytúženú autodráhu

Edko Deák (2) nemá ani tri rôčky, ale jeho mamina namiesto toho, aby si užívala jeho detstvo na materskej dovolenke, trávi s Edkom dni a týždne na košickej onkológii. Edko totiž trpí meduloblastómom, zhubným nádorom mozočka.

Jeho snom bolo mať playstation alebo autodráhu, avšak nie hocijakú: Len tú od Cars, Blesk McQuinn. A my sme mu ju zohnali.

Meduloblastóm je mozgový tumor, ktorý je typický pre detský vek. Najčastejšie vzniká v tzv. zadnej jame, čiže v oblasti mozočka a mozgového kmeňa. Deti začnú mať bolesti hlavy, začne sa im meniť dúhovka v oku (slabo sa hýbe, stáča sa nadol a pod.) Vo väčšine prípadov sa nádor vyskytuje vo veku troch až ôsmich rokov, ako však vidieť, postihuje aj mladšie deti.

Meduloblastóm tvorí vyše 20 percent všetkých detských mozgových nádorov. Príčiny jeho vzniku sú neznáme. Mať zhubný nádor znamená absolvovať chirurgický zákrok v lebke, pri ktorom sa nádor vyberie. Po ňom nasleduje chemoterapia a ožarovanie. Niet divu, že Edkovi pri náročnej liečbe máločo vyčarí úsmev na tvári.

My sme sa o to pokúsili. Rozhodli sme sa Edkovi splniť jeho sen o autodráhe a zohnať tú jeho vytúženú. Ale beda... Bolo krátko pred Vianocami a autodráha bola vykúpená asi v štyroch internetových obchodoch, ktoré sme oslovili. Nemali ju ani v Dráčiku, ani v All Toys, vypredaná bola aj v Tescu aj Hypernove..

Čo teraz? Skúsili sme teda zavolať priamo do centrály All Toys v Prievidzi, vďaka ktorým máme na hračky pre choré deti veľkoobchodné zľavy. Po dlhšom pátraní sa predsa len jedna jediná autodráha ešte našla. Rýchlo sme ju zarezervovali pre Edka a poslali mu ju poštou domov, aby ju mal pod stromčekom u seba.

"Autodráha bola úspešne doručená. Edko ju mal pod vianočným stromčekom. Mal z nej veľkú radosť, za čo Vám veľmi pekne ďakujeme. Sme radi, že existuje taká organizácia, ktorá pomáha deťom plniť ich tajné sny," povedala nám Melánia Deáková, Edkova mamina.

Ako dodáva, Edko má za sebou operáciu a chemoterapiu. To zatiaľ zvládol veľmi dobre. "Od 8. januára 2010 začíname s ožarovaním. Čaká nás 25 ožiarov. Máme pred sebou ešte dlhú cestu. Ďakujeme, že ste nám ju aspoň takto spríjemnili."

A my držíme palce, aby ste tú dlhú liečbu zvládli s čo najlepším výsledkom! Veľa zdravia v roku 2010 praje team ŽELAJ SI.

Želanie splnené 24.12.2009

Páči sa vám, čo robíme? Chcete našu činnosť podporiť teraz, drobnou sumou online ? Je to úplne jednoduché, stačí kliknúť na link a vybrať sumu:

Môj dar:Ďakujeme.sk

}); })(jQuery);