Elinka dobre nevidí, ale jej svet začína byť farebnejší

on streda, 28 september 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Elinka dobre nevidí, ale jej svet začína byť farebnejší

Keď sa drobná Ela Banasová z Námestova narodila, rodičia netušili, že by s jej zdravím mohol nastať nejaký problém. No lekári zistili, že je nevidiaca. Neskôr sa začali nabaľovať ďalšie diagnózy. 

K poškodeniu zraku sa pridala aj detská mozgová obrna. Dnes je Elinka 4-ročná slečna, ktorá iba sedí. "Vzhľadom na vývoj očí a práce s nimi,dnes začala rozlišovať farby a nejaké rozmazané siluety. Ľavé očko prakticky nemá a zdeformovaný zvyšok pravého jej ponúka nový rozmer života. Začala sa živo zaujímať o okolie a jej svet začal byť farebný, zaujímavý," teší sa maminka Lenka Banasová aj z malých pokrokov. 

Elinka zistila, že svet  je aj farebný. A hoci nerozoznáva veci, len  tiene a čiastočne farby, aj to je pokrok. Vďaka rôznym aplikáciám v tablete sa jej rodičia snažia rozvíjať zvyšky zraku, aby sa jej svet ešte trošku viac rozžiaril. A s tým súviselo aj ich a Elino želanie. 

"Elinku by veľmi potešilo, keby s farebnými a svetelnými aplikáciami, s ktorými pracuje v špeciálnej poradni, mohla pracovať i doma. Zároveň by jej tablet, v ktorom by aplikácie mala nainštalované, pomohol skrátiť dlhé cesty za lekármi a za rehabilitáciami cez celú republiku."

Z Oravy do BA a Rakúska, kde Elinka podstupuje drahé rehabilitácie, je predsa len kus cesty a jej obľúbení rozprávkoví hrdinovia Máša a Včielka Maja, by jej tu cestu predsa len spríjemnili. "Vzhľadom na veľmi slabučký zrak by potešil tablet, čo najvačších rozmerov a s príslušenstvom do auta."

Elinkino želanie sa rozhodli splniť dobrí ľudia zo spoločnosti GIGASTORE,  ktorí pre ňu jeden taký tablet vybrali a venovali jej. Úsmev nahodila naozaj veľký, takže vidieť, že z tabletu má radosť. 

Prajeme jej, aby jej dobre a dlho slúžil, a aby sa jej zrak podarilo trošku vytrénovať, aby videla ešte väčší kúsok z tohto nádherného a farebného sveta..

Drž sa, Elinka! 

Želanie splnené 15.9.2016

 

}); })(jQuery);