Elisa miluje fotografovanie, vysnívala si fotoaparát

on utorok, 25 máj 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Elisa miluje fotografovanie, vysnívala si fotoaparát

Elisa z Dolnej Krupy je deväťročné dievčatko, ktorému vo februári 2021 diagnostikovali akútnu leukémiu. Jedná sa o agresívny typ, ktorý postihuje deti najčastejšie v období medzi druhým až piatym rokom života.

Jej liečba je ťažká a zdĺhavá. Začína sa krátkou fázou podávania kortikoidov na utlmenie imunitného systému a k nemu sa pridáva chemoterapia. Chemoterapia zahŕňa liečbu 4 až 5-timi liečivami. K tejto liečbe sa vo väčšine prípadov ešte lekári rozhodnú aj pre terapiu, ktorá je zameraná na centrálny nervový systém.

Takáto liečba sa nazýva intratekálna a zabraňuje preniknutiu buniek a infekcii do centrálneho nervového systému. Elisa je preto skoro stále v nemocnici. Vždy sa veľmi teší, keď sa aspoň na pár dní dostane domov.

Jej mama ju preto chcela nejako potešiť, aby nemala len starosti, ale z niečoho aj veľkú radosť. Eli si veľmi priala kvalitný fotoaparát, pretože fotografovanie priam miluje. Už ako šesťročná dostala svoj prvý malý fotoaparát od rodičov na Vianoce, ten sa jej už ale, žiaľ, pokazil. Na našej stránke uvidel Elisino želanie pán Sýkora, ktorý neváhal a ozval sa nám, že by chcel toto želanie splniť. A tak fotoaparát poslal dievčatku priamo domov.

"Elisa je úžasné a výnimočné dievčatko. Miluje zvieratká a žiadneho sa nebojí. Dokonca má v pláne si kúpiť alebo adoptovať psíka, hneď ako jej to liečba dovolí, keďže momentálne väčšinu času trávi v nemocnici. Eli je veľmi kreatívna osôbka. Rada kreslí a vyrába rôzne veci. V nemocnici sa naučila pliesť rôzne druhy náramkov a aj košíky. Momentálne sa začala učiť hrať na gitare a chcela by ešte vyskúšať aj hru na klavír. Jej najväčším snom je ísť jedného dňa do Paríža a tam spraviť super fotografie. Veľmi pekne ďakujeme darcovi, ktorý nám fotoaparát poslal. Sme na Elisu veľmi hrdí, je to naša hrdinka, ktorú nadovšetko milujeme," takto krásne nám dcérku popísala Elisina mamina.

Veľmi pekne darcovi s dobrým srdcom ďakujeme aj my a veríme, že fotoaparát Elise poslúži ešte veľmi dlho a že sním jedného dňa nafotí krásne fotky v Paríži. Na fotografii vidieť, ako Elisa hneď fotoaparát vyskúšala a robí to úplne ako profesionálka!

Želanie splnené 10.5.2021

 

}); })(jQuery);