Ellie Ono sa lieči na leukémiu, túžila po bábike

on štvrtok, 04 máj 2023. Posted in Chcel(a) by som mať

Ellie Ono sa lieči na leukémiu, túžila po bábike

Ellie bola do 2,5 roka úplne zdravé dieťatko. Práve na sviatok Deň detí, dostalo dievčatko horúčky. Mama najprv podala dcérke sirup na zníženie teploty, jej stav sa však stále zhoršoval.

Ani na tretí deň sa jej nepolepšilo a teplota stále stúpala, Ellie začala zamdlievať a tak ju mama zobrala okamžite na pohotovosť. Tu jej robili viacero krvných testov, stále však neprichádzali na diagnózu. Nakoniec previezli Ellie do Košíc, kde až z výsledkov z kosnej dreni povedali mame po niekoľkých dňoch diagnózu, ktorou bola leukémia.

Tie dni plné čakania a nevedomosti boli pre mamu hrozné, ale ten strach, keď zistila, že jej malá dcérka je ťažko chorá, bol neopísateľný.

,,Dcérku začali liečiť chemoterapiou, Ellie ju naozaj zle znášala. Hlavne v tretej fáze to bolo veľmi ťažké. Ellie mala celé ústa napuchnuté od aftov, nemohla vôbec jesť, všetko vyvracala. Mala vysoké horúčky a veľmi schudla. Vypadávali jej vlásky, obočie aj mihalnice. Nakoniec, keď už vlasy veľmi padali, oholila som jej celú hlavičku. Ellie pri tom plakala. Neviem ani popísať, ako ma to veľmi bolelo. Moja dcérka trpela a ja som jej nemohla nijako pomôcť. Toto trvalo osem týždňov, potom sa jej stav trocha zlepšil a konečne začala normálne jesť,“ so smutným hlasom opísala mamina ťažké obdobie v nemocnici.

Počas celého pobytu v nemocnici tu bola s dcérkou mama. Mama je samoživiteľka a o malú Ellie sa stará iba ona. Obe bývajú v zahraničí v Londýne, kde matka pracuje. Keďže je teraz Ellie v nemocnici, mama dlhodobo nemôže pracovať a tak je ich finančná situácia zhoršená.

Mama nás oslovila a poprosila o splnenie želania pre jej dcérku a to zakúpenie nejakej peknej bábiky. My sme kúpili bábiku s rôznymi funkciami, aká by sa tejto malej slečne mohla páčiť a poslali sme ju jej dedkovi na Slovensko, kde sa dievčatko aktuálne zdržuje, pokiaľ nie je v nemocnici.

,,Veľmi pekne ďakujeme, Ellie sa nesmierne potešila, očká jej svietili od šťastia, keď bábiku uvidela. Hneď si ju aj išla vyskúšať a celý deň sa s ňou hrala. Moja dcérka je veľmi živé dieťatko, rada sa učí novým veciam, miluje sa hrať snáď s úplne všetkým. Keď bola v nemocnici, stále sa chcela hrať na doktorku. Obdivovala pani doktorky a sestričky a chcela im pomáhať. Bola tu veľmi obľúbená, stále sa na všetkých usmievala a bola silná, neplakala aj keď sa bála. Som na ňu veľmi pyšná,“ poďakovala mama.

Dnes je Ellie v udržiavacej liečbe, to znamená, že do leta 2024 bude užívať tabletkovú formu chemoterapiu. Každý pondelok musí absolvovať odber krvi, aby lekári vedeli, či jej liečba zaberá a či ju netreba zmeniť. Po skončení tejto liečby bude ešte päť rokov sledovaná. My veríme, že nad touto chorobou malá Ellie zvíťazí a čaká ju ešte kopec hier a krásnych zážitkov.

Želanie splnené 10.4.2023

}); })(jQuery);