Emil sa lieči na nádor na temennom laloku

on sobota, 14 november 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Emil sa lieči na nádor na temennom laloku

Má jedenásť rokov, pochádza z Kozároviec, a v poslednom období je na detskej onkológii viac ako doma. Emil Rafael sa tam totiž lieči na zhubný nádor na  temennom laloku.

Emil podstúpil operáciu mozgu, po ktorej mu ostala na hlave veľká jazva. Aktuálne chodieva pravidelne na tri dni do nemocnice na chemoterapiu. Napriek tomu nás privítal s úsmevom a poriadne nás vystískal.

Vedel, že sme mu prišli splniť želanie. "Emil má rád futbal. Teraz sa lieči na onkologické ochorenie a túži mať nový telefón, ktorý by mu urobil radosť," prezradila nám psychológ z onkológie, ktorý inicioval splnenie sna pre Emila.

Jeho želanie si u nás našiel darca s veľkým srdcom, pán Peter Brežný, ktorý mobil Emilovi kúpil a spoločne s nami odniesol Emilovi. Ten sa veľmi tešil, od rána bol ako na ihlách, lebo vedel, že dnes sa mu jeho sen splní.

Hneď ako nás videl vstúpiť do dverí, vedel ktorá bije :-) Usmieval sa od ucha k uchu a naťahoval ku nám ruku na pozdrav. Keď sme mu podali mobil, veľmi sa tešil.

Rozbalil si ho, všetko pekne odložil a mobil študoval. Bol však vybitý, tak musel chvíľu čakať, kým sa mobil nabije a zapne.

"Ďakujem," smial sa. Keď sme mu navrhli urobiť fotku (mali sme na mysli fotku s darom), ihneď vyskočil a so slovam "jasné" sa vrhol na darcu a z celého srdca ho objal.  :-)

"A teraz ty!" ukázal rukou na predsedníčku ŽELAJ SI a aj ona si s ním musela urobiť spoločnú fotografiu. Potom prišla na rad aj fotka s mobilom.

Emilov spolubývajúci na izbe nám sľúbil, že mu pomôže mobil "rozchodiť" a poradí, ak bude treba. Veď Emil tam bude na chemoterapii tri dni, takže aspoň bude mať s čím stráviť dlhé chvíle.

Odchádzalo sa nám s dobrým pocitom a ľahkosťou v duši, keď sme videli, ako sa Emil mobilu potešil. Prajeme mu trpezlivosť pri liečbe a skoré uzdravenie.

Želanie splnené 13.11.2015

 

}); })(jQuery);