Erik sa z mobilu sa tešil, nečakal ho tak skoro

on piatok, 20 február 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Erik sa z mobilu sa tešil, nečakal ho tak skoro

19. februára 2015 zažil 9-ročný Erik Štefan Tarengov z Prešova (ZŠ Lesnícka) obrovské prekvapenie či až šok, keď dostal do ruky nový dotykový mobil, ktorý vôbec nečakal. 

Napísal si síce pred mesiacom želanie do ŽELAJ SI, ale vôbec nečakal, že mu bude tak splnené. Horel nedočkavosťou pri jeho vyberaní z krabičky, krásne hnedé očí mu žiarili radosťou, dvojnásobnou, pretože spolu s maminou čakali na prepúšťaciu správu na Detskej onkológii v Košiciach, kde strávil pár dní.

"Mobil okamžite zapol, začal skúšať, riešiť rôzne inštalácie, hry, bol tak uchvátený, že sa nevedel sústrediť ani na rozprávanie," hovorí naša dobrovoľníčka Renáta Sobotková.

Erikovi 17. októbra 2014 zistili rakovinu lymfatických uzlín 2A štádium, okamžite ho hospitalizovali v nemocnici. Po chemoterapii, následnej liečbe sa mu choroba rozšírila na pľúca, čo odborníci ohodnotili ako štvrté štádium. Spolu s maminou prešiel Erik ťažkým obdobím, liečba na onkológii, chvíľku pobyt doma a zase nemocnica. Našťastie je to silný chalan, poctivo podstupuje liečbu a najnovšie prognózy smerujú k zlepšeniu jeho ochorenia.

"Už teraz sa teší, že si možno o pár mesiacov aspoň trošičku zahrá jeho obľúbený futbal, floorball, možno sadne aj na bicykel. Smutný je akurát z toho, že asi v lete nebude môcť ísť na slniečko a teda navštíviť starkých v Bulharsku, kde veľmi rád chodí cez prázdniny," prezradila nám jeho maminka.

Nevie, či bude môcť navštíviť aspoň ocka, ktorý žije v Španielsku, kde sa Erik aj narodil a prežil prvých päť rokov. Pikoškou je, že v Španielsku začal chodiť do školy (od 3 rokov - tam je takýto školský systém) a po presťahovaní sa do Bulharska už navštevoval škôlku.

Veríme, že mu aspoň mobil vyčaril úsmev na tvári a urobil radosť vo chvíľach, ktoré musí tráviť zatvorený medzi nemocničnými múrmi. Jeho želanie sme mohli splniť vďaka darkyni s dobrým srdcom Kamile Havelkovej z Rynotíc, ktorá mu mobil poslala z Českej republiky. ĎAKUJEME!

Erikovi prajeme veľa víťazstiev v hrách na mobile, ktorých si určite užije viac ako dosť (čo iné môže robiť v nemocnici?) a hlavne mu držíme palce, aby zvíťazil nad chorobou.

Želanie splnené 19.2.2015

}); })(jQuery);