Ešte keď bol Samko zdravý, túžil po bicykli

on streda, 16 december 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Ešte keď bol Samko zdravý, túžil po bicykli

Samko Šimun má 6 rokov, a donedávna to bol veľmi veselý a utáraný chlapec. Rád sa hrával s deťmi, v septembri mal nastúpiť prvýkrát do školy. V júni dostal vysoké horúčky a všetko sa zmenilo.

"Namiesto hrania sa s kamarátmi, prežil celé leto na onkológii v Bratislave. Lekári mu diagnostikovali leukémiu," hovorí pani Krchová, jeho mama.

Samko pochádza z Bánoviec nad Bebravou, a takmer dva roky bude teraz tráviť čas na bratislavskom onkologickom oddelení, lebo jeho liečba bude dlhotrvajúca. Svoj boj zatiaľ znáša statočne, hoci máva aj ťažké chvíľky.

Jeho maminka mu chcela urobiť radosť, a tak keď sa na onkológii dozvedela, že existuje organizácia, ktorá plní sny ťažko chorých detí, hneď nám napísala. Od Samka vedela, po čom jeho srdce túži.

"Ešte keď bol zdravý, veľmi túžil po bicykli s prehadzovačkou. Veľmi veríme, že na jar sa mu stav zlepší natoľko, že bude môcť športovať a hrať sa s kamarátmi."

V to  veríme aj my. Aby sme jeho motiváciu naštartovali, našli sme dobrých ľudí z Bratislavy, ochotných splniť Samkov sen. Bicykel dostal takmer pod vianočný stromček :-) 

"Ďakujem," zmohol sa na jediné slovo, keď zbadal svoj bicykel. Doslova poháňal očami ocka, aby ho čo najskôr zložil.

Hoci je teraz ešte zima, predsa len nám pred ním zapózoval, aby sme videli, ako mu sekne. Už teraz sa teší na jar, keď si na ňom vyjde na prvú dlhšiu prechádzku. 

"Veľmi pekne ďakujeme za bicykel, Samko mal veľkú radosť, ďakujem za neho aj ja, jeho mama," usmieva sa pani Krchová. 

Želanie splnené 12.12.2015

}); })(jQuery);