Ferko prišiel o nohu, bojuje ďalej

on streda, 17 február 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Ferko prišiel o nohu, bojuje ďalej

Ferko Mindár z Nemšovej sa dozvedel, že má rakovinu, pár dní pred svojimi šestnástimi rokmi. Mal sa ísť učiť za cukrára, namiesto toho nastúpil onkologickú liečbu v Bratislave.

Aby toho nebolo dosť, tri mesiace predtým mu zomrel po ťažkom úraze v lese dedko. Jeden a pol mesiaca bojoval o život. Nikoho nenapadlo, že onedlho takýto boj čaká aj Ferka.

Aktuálne sa lieči v nemocnici na Kramároch v Bratislave. Chodieva na pravidelné chemoterapie a potom domov. V nemocnici ho sprevádza otec, ktorý mu povedal o ŽELAJ SI a spoločne napísali do organizácie Ferkove želanie.

"Môj starý notebook dosluhuje. Kúpili sme ho pred dvomi rokmi v bazáre. Keď sme sa pripojili na internet, zistili sme, že windows je falošný, preto ostal chod počítača obmedzený. Na nový už nemáme, moja choroba z rodiny vytiahla posledné finančné rezervy,"  vraví Ferko.

Jeho mamina pracuje za minimálnu mzdu, otec je pri ňom na OČR-ke za 220 eur mesačne. Rodina tento rok nemala bohaté Vianoce. 

V ŽELAJ SI sme uvažovali, čo s Ferkovým sníčkom urobiť. Notebooky totiž na základe zlých skúseností už od roku 2010 nedávame.

Ale skusmo sme Ferkove želanie pridali na náš web a mali sme šťastie. Ozvala sa nám milá pani Mária Zbrášová, ktorá pravidelne pomáha deťom na onkológii. Ona sama dobre vie, čo je to mať dieťa choré na onkologické ochorenie.

Niekoľko mesiacov sa venovala šitiu látkových mačiek - zarážok na dvere. Vďaka ľuďom, ktorí si túto milú drobnosť kúpili, vyzbierala dosť financií na to, aby Ferkovi mohla zakúpiť notebook. Všetkým im patrí veľké ĎAKUJEM!

Jeho veľký sen bol síce splnený, ale zdravotne na tom stále nie je dobre. Kvôli rakovine nedávno prišiel o nohu a bude trvať dlhšie, kým sa z toho aj psychicky pozviecha.

Dúfame, že chorobu čím skôr zvládne a zabudne na ťažké chvíle v nemocnici. Ak mu pritom notebook aspoň trošku pomôže skrátiť dlhé chvíle, vďaka aj za to. Drž sa, Ferko! Skoré uzdravenie!

Želanie splnené 2.11.2015

 

}); })(jQuery);