Ferkovi v nemocnici ukradli mobil, pomohli sme

on utorok, 02 august 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Ferkovi v nemocnici ukradli mobil, pomohli sme

Ferko Weichpart (12) pochádza z Medzilaboriec a od júla 2015 sa lieči na rakovinu - leukémiu krvi.

"Cez letné prázdniny som odišiel do tábora Mladá Hora. Pred koncom tábora mi začalo byť veľmi zle a pri vyšetreni krvi zistili, že mám rakovinu," hovorí Ferko.

Ihneď ho hospitalizovali na onkológii v Košiciach, kde diagnózu potvrdili. Ferko sa lieči od júla 2015 a onedlho by mal liečbu ukončiť. Jeden sníček sme mu už splnili, a to tablet. Pri poslednej kontrole v nemocnici však Ferkovi ukradli nový mobil, ktorý si zobrala jeho maminka na splátky.

"Je z toho veľmi smutný, pomaly začína chodiť von a ja mu nemôžem ani zavolať. Nečakali sme, že mu mobil ukradnú práve v nemocnici," hovorí pani Weichpartová. Nemá už na to, aby si zobrala ďalší mobil na splátky a tak sa odvážila zavolať do ŽELAJ SI a požiadať o pomoc s novým mobilom.

"Môže byť hocijaký, len nech nejaký má," poprosila nás.

Opýtali sme sa spoločnosti GIGASTORE, ktorá nám občas pomáha s detskými sníčkami s elektronikou. A oni ani na chvíľu nezaváhali. "Nebudeme sa vyjadrovať k tomu, čo sa mobil ukradol, na to niet slov. Ale je samozrejme, že Ferkovi pomôžeme," povedali nám.

Hoci nemali rovnaký mobil, ako mal Ferko, mali veľmi podobný a obratom mu ho zaslali. Veľmi sa tešil, pretože už ani nedúfal, že sa nového mobilu čoskoro dočká.

Prajeme mu, aby mu mobil dlho slúžil, a aby sa po skončení liečby choroba už nikdy nevrátila. Dúfajme, že sa mu čoskoro splní aj najväčší sen - dostať sa opať medzi svojich kamarátov a hrať sa  s nimi.

Želanie splnené 25.7.2016

 

}); })(jQuery);