Filipko má metastázy, držme palce, nech liečba zaberie!

on utorok, 21 jún 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Filipko má metastázy, držme palce, nech liečba zaberie!

Filipko Trojanovič je 3-ročný chlapček z obce Jakovany pri Sabinove. Už polroka znáša liečbu rakoviny, bohužiaľ, aktuálne výsledky nie sú pozitívne.

Choroba u Filipka začala bolesťami bruška, až skončil v nemocnici s vážnou diagnózou.  V januári 2016  mu diagnostikovali nádor na mozgu, 4. štádium, plus má pozitívnu kostnú dreň. Metastázy má v kostiach v celom tele. Nádor mu tlačí na obličku, pečeň, aortu, obkolesuje mu miechu a obaĺuje cievy.

"Je to veľmi ťažké pre neho a aj pre nás rodičov. Momentálne podstupujeme chemoterapiu a čaká nás dlhá a ťažká cesta," hovorí pani Pribulová, jeho maminka.

Filipko musel prerušiť návštevu škôlky, do ktorej chodil len pár mesiacov, no našiel si tam veľa kamarátov. Už teraz sa teší na návrat. Okrem toho veľmi rád bicykluje.

Aj v ŽELAJ SI najprv uvažoval o novej trojkolke, ale napokon ju dostal od rodiny ako darček a tak svoje želanie zmenil na tablet. Ten sa mu pri dlhých dňoch na onkológii zíde viac. 

Napriek liečbe je Filipko neposedný chlapček so šibalskými očkami. Pri návšteve na Detskej onkológii v Košiciach sa veľmi potešil tabletu, ktorého darcom je pani Eva Triznová, Filipko už v prvej sekunde stretnutia bol naštartovaný na rozbaľovanie a stálo to zato.

Aby krabičku mohol rozbaliť musel na prštekoch ukázať koľko má rokov a povedať ako sa volá....a ako bonus za darček dodal "ďakujem"... A hneď chcel odísť na izbu za kamarátkou Kikou, aby sa mohol darčekom pochváliť.

S maminou si dohodli, že budú spoločne pozerať rozprávky, ktoré má veľmi rád. Zároveň má rád aj rozprávkové knihy s kreslenými obrázkami, obzvlášť o
autíčkach.

Filipko, prajeme Ti, aby aj Tvoje dni sa zmenili na krásnu farebnú rozprávku so šťastným koncom.

Želanie splnené 20.6.2016

 

}); })(jQuery);