Filipkov stav sa prudko zhoršil, držte mu palce

on utorok, 27 október 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Filipkov stav sa prudko zhoršil, držte mu palce

Keď nám napísal do ŽELAJ SI svoje želanie Filipko Egyud (6) z Veľkého Lapáša, práve mu diagnostikovali leukémiu. Nik netušil, že už na prvú dávku liečby zareaguje nečakane zle.

Kým sa nezačala liečba, Filipko bol plný energie, až sa nechcelo veriť, že je chorý. Práve v tom čase si napísal do našej organizácie, o čom sníva: "Som Filipko. V decembri budem mať šesť rokov, veľmi by som si zelal tablet, lebo teraz, keď som ochorel, budem veľa času tráviť v nemocnici, kde by som si rád pozrel svoje obľúbené rozprávočky a zahral si svoje naj hry. Za splnenie môjho sna vám z celého srdiečka veľmi pekne ďakujem. Filipko."

Filipkovi sme vysnený tablet zakúpili, a naozaj mal veľkú radosť, že mu ho donesieme. Kým nám tablet z obchodu doručili, prešiel týždeň a Filipkov stav sa radikálne zhoršil. Prišla prvá chemoterapia plná jedov, a jeho telo zareagovalo veľmi zle. Filipko upadol do kómy, nevedel o sebe.

Keď sa prebral, akoby to ani nebol on. Nerozpráva, nevie sedieť, neudrží hlavičku. Navonok zdravé dieťa je zrazu úplne zmenené na nevládne bábätko. Keď príde do izby sestrička, strhne sa, lebo sa bojí ďalších vyšetrení. Podľa lekárov dostalo telo toxický šok z prvej dávky chemoterapie (porucha vedomia), ale to  by sa časom malo zlepšiť. Maminka v to veľmi dúfa.

Tablet sme Filipkovi doručili, momentálne ho ešte nevie využívať, ale maminka mu na ňom aspoň púšťa jeho obľúbenú hudbu a rozprávky. Aj my veľmi veríme, že sa jeho stav rýchlo zlepší a že na ďalšiu dávku liečby už bude reagovať priaznivejšie. Žiaľ, aj takéto sa pri liečby leukémie stáva... 

Ostáva veriť, modliť sa a dúfať, že opäť bude. Že Filipko sa znova usmeje, chytí do ruky tablet a opýta sa: "Mama, kedy mi ho vlastne priniesli? Daj ho sem, idem sa hrať."

Maminka nám sľúbila, že nám o jeho stave dá vedieť a napíše, keď príde k zlepšeniu. Veríme, že to bude čoskoro. Posielame veľa veľa energie a lásky, Filipko!

Želanie splnené 23.10.2015

 

}); })(jQuery);