Fotoaparát pre Majku z onkológie

on štvrtok, 15 január 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Fotoaparát pre Majku z onkológie

Majka Gaziová (14) zo Spišskej Teplice sa dlhodobo lieči na detskej onkológii na rakovinu kostí - osteosarkóm. Majka má 14 rokov a pokiaľ neochorela, bolo to veselé a šťastné dievča.

"Žiaľ, je to tak. Choroba ju zmenila, už to nie je to šťastné dievčatko. Ale statočne bojuje a ja s ňou," hovorí maminka, tiež Majka Gaziová. Podľa nej je dcérka "strašne citlivá, každého bolesť ju bolela tiež. Bola hyperaktívna, proste šťastná zo života."

To sa po zistení choroby zmenilo, Majka sa viac uzavrela do seba, hoci úsmev na tvári má stále. Majkiným snom bolo mať vlastný fotoaparát, na ktorom by mohla točiť aj videá.

Jeden taký sme pre Majku zohnali a doručili ju do nemocnice na Kramároch, kde práve ležala. Bolože to smiechu a radosti!

Majka sa chcela odfotiť aj s maminkou, tak sa niekoľkokrát fotili a chichúňali ako malé školáčky. Napokon sa podarila fotka, s ktorou boli spokojní a ktorú nám schválili, že môžeme dať na internet :-) Až dodatočne sme zistili, že na nej nie je vysnený fotoaparát. No nevadí, podstatné je, že ho má.

Majka si fotoaparát vyskúšala, pohrala sa s ním a spokojne odložila k posteli. "Ďakujem, teraz môžem urobiť kopec fotiek svojej rodiny, aby som ich mala stále pri sebe," usmiala sa.

Želanie splnené 11.12.2015

}); })(jQuery);