Gabikin sen sa splnil, koho bude ďalší?

on pondelok, 08 február 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Gabikin sen sa splnil, koho bude ďalší?

Asi najviac želaní nám do ŽELAJ Si nám prichádza od detí s detskou mozgovou obrnou. Kvôli komplikovaným pôrodom dochádza k zdravotným problémom detí častejšie, než by sme si priali.

Aj Gabika Badurová z Kysuckého Nového mesta trpí diagnózou detská mozgová obrna, a to z dôvodu, že sa narodila prečasne. "Gabika sa narodila predčasne v tridsiatom týždni tehotenstva. Od narodenia stále cvičíme, až do dnes. Popri Vojtovej metode je to bobath, plávanie, koníky, psíky a rôzne pobyty a rehabilitácie," hovorí maminka Jarka Harvanová.

Stále navštevuje veľa odborníkov a skúša čo sa dá, aby sa Gabika raz mohla postaviť na nožičky a byť samostatnou a zapojiť sa do života zdravých detí. "Zatiaľ sa ale vie len gúľať, plaziť a sedieť s oporou svojich rúčok."

Gabika je veľmi rozumná, a aj rozpráva :-) Jej snom je mať špeciálne upravený bicykel, na ktorom by sa mohla voziť, alebo tablet. Rozumovo je totiž vyspelá a moderná technika ju veľmi oslovuje.

Vďaka šikovnému kolektívu firmy SYSNET, sa Gabikin sen o tablete podarilo splniť. A veruže sa tešila!

"Chcem sa poďakovať v mene svojej dcérky Gabiky za detský tablet, ktorý ju veľmi potešil. Má v ňom veľa hier a tie jej pomáhajú k rozvíjaniu jemnej motoriky a poznávaniu nových veci, farieb."

"Ďa-kujem," šepla i Gabika a roztúžene opäť vzala tablet do rúk.

Prajeme, nech jej dlho slúži a nech sa jej raz splní aj ten najväčší sen - postaviť sa na vlastné nohy!

Želanie splnené 1.2.2016

}); })(jQuery);