Grétke so slabým zrakom pomohli špeciálne aplikácie

on pondelok, 08 júl 2019. Posted in Chcel(a) by som mať

Grétke so slabým zrakom pomohli špeciálne aplikácie

Na osud Grétky nás upozornila naša spolupracovníčka Agátka, ktorá pracovala na detskej onkológii ako vychovávateľka. Nakoniec však musela svoju milovanú prácu opustiť, pretože sama dostala rakovinu. 

Agátka však svoj boj s chorobou vyhrala a začala pracovať v zariadení pre deti s poruchami zraku. Obrátila sa na nás s prosbou, či nevieme pomôcť 17-ročnej Grétke. 

"Grétka má degeneratívne ochorenie sietnice, to znamená, že sa jej odlupuje sietnica a jej zrak je stále horší. Hrozí jej až úplná strata zraku," hovorí Agátka.

Odlúpenie sietnice je veľmi závažné ochorenie, ktoré môže viesť až k úplnej slepote. Ochorenie je možné zmierniť operáciou, nie vždy sa však môže podariť ho odstrániť.

Aby Grétka mohla pracovať v škole, alebo hoci len sledovať správy na mobile,  musí pracovať so špeciálnym programom pre nevidiacich, ktorý je dostupný iba na iphonoch. Preto nám napísala želanie, či by sa pre Agátku takýto mobil nedal zohnať.

Vďaka pánovi Romanovi sa jej sen stal skutočnosťou, pretože jej vysnívaný mobil objednal a dal poslať domov. "Grétka sa veľmi teší z mobilného telefónu, ona už vie spravovať také aplikácie a robiť s ním také veci, že sa nestačím čudovať," hovorí hrdá mama. 

Grétka aj mamina si veľmi vážia dar, ktorý dostali od pána Romana. Vďaka nemu má Grétka o niečo ľahší život, ktorý jej uľahčia mobilné aplikácie.

Milí darcovia, ďakujeme všetkým našim darcom za ochotu, s ktorou pomáhate chorým deťom! Ste naj! Vaše ŽELAJ SI. 

Želanie splnené v januári 2019

}); })(jQuery);