Hanka svoje narodenie prežila, jej braček nie

on piatok, 15 január 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Hanka svoje narodenie prežila, jej braček nie

Hanka Horvátová z Banskej Bystrice sa narodila o 15 týždňov skôr, spolu so svojim bračekom Jerguškom, ktorý, žiaľ, neprežil. Predčasné narodenie pre Hanku znamená ťažký život s mnohými závažnými diagnózami.

Hanka trpí detskou mozgovou obrnou a má závažné postihnutie zraku, ktoré jej neumožňuje vidieť obyčajné veci a hračky okolo seba. "Nepozná ani naše tváre," hovorí so smútkom v hlase Michaela Horvátová, Hankina mama. 

Okrem týchto dvoch už samo o sebe závažných diagnóz, trpí Hanka aj mikrocefaliou (zaostávaním v raste mozgu), bronchopulmonálnou displáziou (chronickou chorobou pľúc, ktorá sa prejavu u detí v inkubátoroch) a hydronefrózou. Má tiež zavedený trvalý katéter do žalúdka, cez ktorý ju rodičia vyživujú. 

Napriek všetkým problémom je to milé a veselé dievčatko, hoci občas trochu mrzuté. "Keďže nevidí veci a hračky okolo seba, sme nesmierne šťastní, ak niečo rozžiari jej tváričku krásnym úsmevom," hovorí pani Horvátová.

Ako dodáva, top vecou pre Haničku sú svetielka, na ktoré častokrát reaguje hlasným smiechom. "Vtedy sa nám tisnú slzy do očí. Veríme, že LED lampa by bola nádherným spoločníkom do tmavého sveta našej dcérky :-)"

Vďaka dobrému anjelovi sa Haničke toto želanie pomerne rýchlo splnilo a svoju žiariacu kocku, meniacu farby, si našla medzi sviatkami doma. Radostný úsmev jej zdobil tvár. Maminka sa to snažila pre nás aj zdokumenovať, ale šlo to ťažšie. 

"Nemáme momentálne najlepšie obdobie, Hanička je dosť nekľudná a ťažko sa fotí, ale posielam tie najpodarenejšie fotky. V každom prípade ďakujeme za sprostredkovanie možnosti splniť Haničke želanie vidieť zas o kúsok viac."

Ako maminka dodáva, podobnú kocku používajú aj na súkromných rehabilitáciách, preto majú toho o trochu viac, čo môžu trénovať aj doma.

"Ďakujeme krásne a želáme vám veľa úspechov a splnených snov pre detičky."

My zase Haničke prajeme, aby rehabilitácie prinášali úspech a aby sa jej zdravotný stav krôčik po krôčku zlepšoval. Bojuj, Hanka! 

Želanie splnené 25.12.2015

}); })(jQuery);