Hojdací jednorožec pre chorú Dorotku

on štvrtok, 25 november 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Hojdací jednorožec pre chorú Dorotku

Dorotka je milé, nežné štvorročné  dievčatko, ktoré sa od mája tohto roka lieči na detskej onkológii v Bratislave. Dorotka prežívala radostné detstvo, až kým sa nezačal jej zdravotný stav komplikovať.

Rodičia si začali na dcérke všímať občasné vracanie, mysleli si však, že to má z jedla, že možno trpí intoleranciou. Neskôr začala byť Dorotka neobratná, to rodičia pripisovali lockdownu, ktorý akurát v tej dobe na Slovensku pretrvával. A keďže detičky v tej dobe nechodili do materských škôlok ani škôl, mysleli si, že dcérka trocha zlenivela a o chvíľu sa opäť rozhýbe.

Avšak Dorotkine zdravotné ťažkosti sa začali stupňovať a veľmi rýchlo vyústili do stavu, kedy dievčatko skončilo v nemocnici. Najprv bola rodina v nemocnici v Trenčíne, kde jej spravili vyšetrenie CT hlavy, kde zistili nádor na mozočku.

Okamžite ju previezli do nemocnice v Bratislave, kde jej nádor vyoperovali. Žiaľ, nádor bol zhubný a Dorotka musí podstúpiť zdĺhavú a komplikovanú liečbu, ktorú ako malé dievčatko veľmi zle znáša. V čase, keď Dorotka prišla do nemocnice a musela tu podstupovať všetky procesy, začala sa veľmi uzatvárať do seba. Bola nesvoja z toho, že nemôže byť v domácom prostredí so svojimi rodičmi a bračekom a bála sa cudzích ľudí. Pre tak malé dievčatko boli tieto chvíle v nemocnici veľmi náročné.

"S dcérkou chodíme aj ku psychologičke, aby lepšie znášala svoju situáciu. Bojíme sa, aby sa ešte viac neuzavrela do seba. Boli časy, keď nechcela hovoriť s nikým iným, len so mnou. Dnes je to už o trošku lepšie, ale stále sa veľmi bojí cudzích ľudí. V procese adaptácie a znovuotvoreniu sa svetu pomáha Dorotke, keď je obklopená blízkymi ľuďmi a tiež vecami, ktoré jej prinášajú radosť, hlavne keď sú jemné, farebné, trblietavé a dúhové."

A tak nám mamina poslala žiadosť o splnenie sníčka pre jej dcérku - hojdacieho jednorožca, ktorý by dievčatku pomáhal precvičovať rovnováhu a stabilitu. A vďaka darkyni, ktorá si sen našla u nás na stránke, sme mohli Dorotke tento krásny sníček splniť. Darkyňa s dobrým srdcom spolu s jej manželom zakúpili malej Dorotke jednorožca a priniesli ho rodine priamo domov do Trenčína.

"Bol presne taký, akého si dcérka vysnívala. Dorotke sa hneď rozžiarili očká, keď videla tú krabicu a ešte väčšmi, keď uvidela, čo v nej je. Tešila sa, hladkala a objímala plyšové telíčko hojdacieho jednorožca. Samozrejme sme ho museli hneď poskladať a už sa aj veselo hojdá. Občas pustí aj bračeka Alfréda. :-) Ďakujeme veľmi pekne za radostné chvíle, ktoré moja dcérka zažije pri hre s jednorožcom vďaka naším darcom a tiež ďakujeme vašej organizácii, že robíte pre choré detičky svet krajším a vnášate im do života pozitívne myšlienky, aby aspoň na chvíľu zabudli na svoju chorobu a svoje trápenia. Dávate nám všetkým nádej, že želania sa naozaj môžu plniť. A preto veríme, že sa nám splní i to najväčšie želanie, že sa Dorotka vylieči," poďakovala mamina.

Nádherne to povedala a veľmi nás teší, že môžeme pomáhať a že sa medzi nami stále nájdu ľudia, ktorí pomáhať chcú. Želáme Dorotke, aby sa čím skôr uzdravila.

Želanie splnené 24.11.2021

}); })(jQuery);