Hojdačka pre Yasmínku sa podarila vybaviť!

on piatok, 04 júl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Hojdačka pre Yasmínku sa podarila vybaviť!

Yasmínka Mkades zo Senice je šesťročné dievčatko. Narodila sa predčasne, v 27. týždni tehotenstva s váhou 868 gramov. Prekonala 30 rôznych operácií - mozgu, srdca, očí, bruška, no žiaľ, stále nie sú jej posledné. Yasmínka nevie sama sedieť, otáčať sa, nevie sama jesť ani piť, je sondovaná, imobilná, ležiaca, plienkovaná, na úrovni ročného bábätka.

Prvý rok svojho života strávila na bratislavských Kramároch. Často trpí infektami dýchacích ciest, preto býva doma napojená na kyslíkovú terapiu.
Veľmi rada sa húpe a počúva pesničky a chytá hračky do rúk. Ruky vie používať.

"Keď bola malé bábätko, hojdali sme ju u babky v záhradnej hojdačke, a veľmi sa jej to páčilo. Dnes už je veľká a ťažká, je problém udržať váhu celého jej tela, pretože sama nesedí. Veľmi by sa nám hodila hojdačka pre postihnuté deti, ktorá je špeciálne upravená s klinom pre deti s detskou mozgovou obrnou. Je však veľmi drahá a dcéra vyžaduje dvadsaťštyrihodinovú starostlivosť. Ja som tiež na invalidnom dôchodku, preto si húpačku dovoliť nemôžme," vysvetľuje jej maminka Silvia Filová.

Hojdačku by sme kúpiť vedeli, avšak táto špeciálna hojdačka je už klasifikovaná ako pomôcka a aj jej cena tomu zodpovedá. Preto sme pani Filovej nevedeli pomôcť. Keď nás však oslovili z MISIE 03, počas ktorej sa celebrity zbierali na choré deti, doporučili sme im okamžite aj Yasmínku. A podarilo sa!

Do mesiaca mala hojdačku doma a mohla si splniť svoj sen - hojdať sa a odpočívať. "Dcéra je v nej veľmi šťastná a bude v nej tráviť veľa času. Veľmi pekne ďakujem v mene našej celej rodiny a hlavne v mene mojej dcérky," uzavrela pani Filová.

Želanie splneé 27.6.2014

}); })(jQuery);