Horúce leto bude Kristián tráviť v bazéne

on pondelok, 04 júl 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Horúce leto bude Kristián tráviť v bazéne

Kristián Jančár (9) z Chráste nad Hornádom sa narodil ako zdravý, a nič nenasvedčovalo tomu, ze bude mať nejaké zdravotné postihnutie. No časom sa jeho ochorenia "predrali" na povrch.

U Kristiánka bolo postupom času potvrdených viacero vážnych diagnóz: spastické mozgové ochrnutie, črty autizmu, epilepsia, porucha reči. 

"Napriek všetkým zdravotným problémom je to náš malý anjelik. Všade, kam príde, prináša radosť, šťastie a lásku. Aj keď nerozpráva, vieme sa dohovoriť formou našej posunkovej reci. Je to chodiaca láska," hovorí so širokým úsmevom pani Jančárová.

Dúfa, že synčekov stav by mohla zlepšiť delfinoterapia, "alebo ak sa nedá, potešil by ho aspoň nafukovací bazén na dvore, kde by sa mohol kúpať a tešiť sa v lete zo slnka."

Keďže pani Jančárová poslala žiadosť pre synčeka ešte na jar, mali sme dosť času zariadiť do leta všetko potrebné.

S príchodom prvých letných dní sme bazén objednali a zakúpili. Na rodičoch ostalo ho nafúkať a naplniť vodou. 

"Bazén prišiel v poriadku, ale musel týždeň čakať v krabici, lebo malý bol v nemocnici. No už je nachystaný aj napustený vodou."

Hoci ešte nie je úplne zohriata, Kristiánko sa aj tak nevedel prvého kúpania dočkať a veľmi pri ňom výskal.

"Chceli sme chvíľu počkať, ale nedalo sa. Nakoniec sa Kristán ešte dnes kúpal v bazéne. To bolo radosti smiechu a piskotu!! Ďakujeme veľmi, už teraz vieme, že to bude krásne leto," usmieva sa maminka.

Kristiánko síce poďakovať slovne nevie, ale poďakovaním pre nás je jeho široký úsmev na tvári.

Nech sa ti darí, Kristiánko, a prajeme ešte veľa takých veselých kúpaní. 

Želanie splnené 20.6.2016

}); })(jQuery);