Hovoriaci psík potešil Nicolaska

on štvrtok, 29 október 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Hovoriaci psík potešil Nicolaska

Nicolasko Gabriš (2) z Beluše má dva rôčky a je to veľký bojovník. Narodil sa predčasne v 29 týždni ako tretie  dieťatko svojich rodičov. Počas narodenia bol päť minút bez kyslíka a silno zakrvácal.

Aj preto prvé tri mesiace života strávil v nemocnici, kde lekári bojovali o jeho život.  "Nicolaskove šance na život boli veľmi malé a nepriaznivé. Mal byť nevnímajúci, sondovaný a na kyslíku. Ale je to veľký bojovník," hovorí jeho maminka Martina Gabrišová.

So synčekom intenzívne cvičí, rehabilituje v rámci možností. Nicolasko má detskú mozgovu obrnu, hydrocephalus (zväčšená hlavička kvôli zvýšenému likvoru v mozgu) s vývodom, a škúlenie. Čo by si tento bojovník želal? Maminka nám to prezradila a napísala jeho želanie do ŽELAJ SI.

"Nicolasko miluje psíkov a zvukové hračky. Tým, že peniažky využívame na rehabilitácie rôzne pomôcky, neostáva na iné. Verím, že by ho hovoriaci psík veľmi potešil. Je to veľmi vnímavý a snaživý chlapček."

Nicolaskove želanie sa u nás ešte len objavilo a kým sme stihli čokoľvek spraviť, rozhodla sa ho splniť dáma s veľkým srdcom Eva Triznová z Lučenca. Psíka hneď objednala a poslala ho Nicolaskovi domov. Už sa z neho týždeň teší a nevie sa na neho vynadívať.

"Nicolasko si ho hneď veľmi obľúbil, musí s ním chodievať aj na cviečenie. Veľká vďaka!!!"

Ďakujeme darkyni za ochotu pomôcť, a Nicolaskovi držíme palce, aby sa vďaka rehabilitáciám raz mohol postaviť na vlastné nohy..

Želanie splnené 20.10.2015

}); })(jQuery);