Hračky pre chorú Martinku: drž sa!

on pondelok, 23 marec 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Hračky pre chorú Martinku: drž sa!

Malinká Martinka Marková z Kežmarku má iba dva rôčky, ale posledné mesiace ich strávila v nemocnici. Lieči sa na zhubný nádor na mozgu a jej stav je vážny.

"Keď bola Martinka zdravá, bola veľmi hravá, rozkošká - behala všade kade, no jednoducho je to naše zlatíčko," spomína maminka. Po diagnostikovaní choroby sa jej stav zhoršil - Martinka je stále v nemocnici a býva veľmi unavená.

Keď konečne prídu nejaké pozitívne správy, onedlho príde zase nejaká horšia. Martinke a jej rodine neostáva nič iné, len ďalej bojovať a veriť, že ich zlatíčko svoj boj zvládne a vyhrá.

Maminka nám napísala želanie, čo by si najviac priala: "Moje hlavné želanie je, aby sa mi dcérka uzdravila." Toto, žiaľ, nie je v našich silách zabezpečiť. Vieme ale aspoň potešiť Martinku, preto sme sa opýtali, čo by ju najviac potešilo.

"Nejaká krásna zvuková hračka alebo nejaká bábiku, čo rozpráva," povedala pani Marková. 

Spolu s priateľom detských želaní sme pre Martinku vybrali tri krásne hračky a dali ich poslať ku nej domov. Hračky dorazili, ale Maťkin stav sa zhoršil a ocitla sa opäť v nemocnici, preto maminka nemohla urobiť foto dcérky s hračkami.

To ale nie je v tejto situácii dôležité - podstatné je, aby sa Maťka vyliečila a preto jej posielame veľa veľa pozitívnej energie. Do nemocnice si jednu hračku zobrala so sebou, prajeme, nech jej spríjemňuje chvíle a nech jej dlhý pobyt rýchlo ubehne, aby opäť mohla byť doma so svojou rodinou.

Želanie splnené 25.2.2015

}); })(jQuery);