Inhalátor pre Maggie s cystickou fibrózou

on piatok, 27 október 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Inhalátor pre Maggie s cystickou fibrózou

Magdaléna Červeňanská z Častkoviec sa narodila s neliečiteľnou chorobou - cystická fibróza. Toto ochorenie sa nedá vyliečiť, dá sa však liečiť tak, aby pacienti mali plnohodnotný život.

Cystická fibróza je dedičné nevyliečiteľné ochorenie, ktoré vzniká mutáciou istého génu. Výsledkom je trvalé poškodenie pľúc, pankreasu a iných vnútorných orgánov. O tom, že sme nositeľmi génu tejto choroby ani nemusíme vedieť. 

Najčastejšími príznakmi ochorenia na cystickú fibrózu sú dýchacie ťažkosti: pacienti majú časté a opakované zápaly prínosových dutín, priedušiek, pľúc, častý kašeľ, zrýchlené, sipavé, povrchné dýchanie. Majú tiež problémy s trávením: zo stravy si nevedia vstrebať dostatok živín a tak hoci majú veľkú chuť k jedlu, nepriberajú. 

U malých detí sa vyskytuje slanší pot, preto sa im aj ľudovo hovorí „slané deti“.

Maggie sa s ochorením statočne pasuje. Od detstva je naučená na inhalácie, v nemocnici je kvôli zápalom pľúc veľmi často. Napriek tomu úspešne vychodila základnú aj strednú školu s dobrými známkami. Do ŽELAJ SI napísala svoj sníček, že by potrebovala mať nový inhalátor.

"Aktuálne som v poslednom ročníku strednej školy. A ak nebudem mať tento inhalátor, budem musieť do školy prestať chodiť, lebo to neustojím. Potrebovala by som ho čo najskôr," prezradila nám.

V ŽELAJ SI neplníme zdravotné pomôcky. Avšak práve v tom čase sa s nami spojili organizátori MISIE - charitatívneho podujatia, v ktorom celebrity zbierajú na bicykloch peniaze pre deti - a rozhodli sa Maggie pomôcť.

Aj preto hneď po zozbieraní potrebných financií Maggie inhalátor zakúpili a doručili domov. "Ďakujem, veľmi mi to pomohlo," usmieva sa a hoci práve opäť mieri do nemocnice, aj vďaka pomoci obetavých celebrít dokončila v poriadku strednú školu a aj zmaturovala.

Sme radi, že sme aspoň takto nepriamo mohli pomôcť a doručiť Maggienu žiadosť do správnych rúk. Lebo pomáhať si treba :-)

Želanie splnené 30.5.2017

}); })(jQuery);