Jednokolka na dlhšie presuny pre onko pacienta

on štvrtok, 04 máj 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Jednokolka na dlhšie presuny pre onko pacienta

Vincent Botlo zo Zlatých Klasov (17) bol aktívnym futbalistom, až kým.. neprišla choroba. Rakovina s dlhým názvom. 

Hodgkinov lymfóm s nodulárnou sklerózou. Tento typ lymfómu sa vyskytuje najčastejšie, až v 75 % pacientov. Väčšinou sa vyskytuje u žien, ale zvykne si vyberať i mladších pacientov, v období dospievania, čoho dôkazom je aj mladý Vincent.

Väčšine pacientov sa diagnostikuje II. štádium a v čase diagnózy môže byť nádor značne agresívny, nezriedka spojený aj s postihnutím kostnej drene. Dobrá správa je, že u väčšiny pacientov je možné štandardnými liečebnými postupmi dosiahnuť kompletnú remisiu, teda zmiernenie až úplné vymiznutie príznakov.

Rovnako to bolo aj u Vinca. Po diagnostikovaní ochorenia nasledovala dlhšia hospitalizácia, chemoterapia. Vincent z toho nemal radosť, pretože dovtedy veľa hrával futbal, športoval, hýbal sa. A zrazu musel ostať ležať pripútaný na posteľ.

"Vinco bol aktívny futbalista, teraz bojuje so zákernou chorobou," hovorí mama, Mária Botloová. Ako dodáva, "boli by sme radi keby ste ho s niečím prekvapili. Už dlhší čas túži po jednokolke, keďže kvôli chorobe nevládze dlhšie chodiť.

Jednokolka, takéto želanie sme veru ešte nemali. Museli sme si vygoogliť, ako také zariadenie vyzerá a čo všetko sa na ňom dá robiť. Pretože bolo finančne náročnejšie, sčasti nám prispela aj Vincova rodina, napokon sme však mohli jeho sen splniť.

Jednokolka Segway poputovala k nemu domov, a mal z nej veľkú radosť. Aktuálne je po liečbe, opäť mu začali rásť vlasy a konečne môže chodiť aj von, medzi kamarátov.

Jednokolku teda určite využije na dlhšie presuny, kým sa mu opäť vráti jeho kondička. "Mal z nej naozaj veľkú radosť," zreferoval nám ocko v telefóne.

Prajeme mu, aby ju čo najdlhšie využil a aby mal už len a len dobré výsledky. Uži si jazdu, Vincent! :-)

Želanie splnené 7.4.2017

}); })(jQuery);