Jožko sa dočkal vytúženého playstation

on štvrtok, 18 júl 2019. Posted in Chcel(a) by som mať

Jožko sa dočkal vytúženého playstation

Jožkov štart do života nebol ľahký. Je to veľký bojovník a svoje miesto na tomto svete si vybojoval. Pri pôrode mal okolo krku pupočnú šnúru, čo rodine zmenilo život.

"Prvé mesiace života bol Jožko veľmi apatické bábätko, vo vývoji zaostával a napredoval len veľmi pomaly," hovorí ocko, ktorý sa o neho stará. 

Jožko „získal“ diagnózu detská mozgová obrna – spastická diparetická forma. "Poctivo sme cvičili a Jožko sa postupne prebral z apatie a začal napredovať. Trvalo dlho kým sa naučil sedieť, loziť, chodiť. Zo začiatku chodil len po špičkách palcov. Až po prvej operácii začal chodiť „normálne“," hovorí otec. 

Jožko má okrem iného aj špecificky narušený vývoj reči, celkovo komunikácia mu robí veľký problém. K jeho diagnózam patrí aj mentálna retardácia a inkontinencia.

Napriek všetkému to rodičia s Jožkom nevzdali a ani nikdy nevzdajú. Starostlivo sa mu venujú. Jožko za 11 rokov svojho života absolvoval mnoho rehabilitácií a terapií, či už pobytovo alebo ambulantne. Je na 60 percent ťažko zdravotne postihnutý, ale napriek všetkému je to veselý a stále usmiaty chlapček, ktorý má chuť žiť a bojovať.

To, čo vedia a dokážu zdravé detičky samozrejme, sa musí Jožko doslova naučiť. Vyžaduje to však veľmi veľa času, úsilia a, bohužiaľ, aj financií.  "V tomto štáte to však nie je ľahké. rehabilitácie, terapie sú veľmi nákladné a bohužiaľ poisťovňa neprepláca absolútne nič. Nedokážeme zabezpečiť dostatok financií na všetko, čo Jožko potrebuje a čo by mu mohlo pomôcť napredovať," smúti otec Jozef.

Za statočnosť by svojho  synčeka chcel veľmi potešiť a odmeniť. Preto napísala do ŽELAJ SI jeho želanie: dotykový mobil, alebo playstation. "Jožko hrá veľmi rád hry, preto by ho potešilo playstation s hrami, pri ktorých by samohol vyblázniť."

Vďaka darkyni s dobrým srdcom sa Jožkov sen o pár týždňov splnil. Dnes má svoje playstation s kooooopou hier doma a nesmierne sa teší. S ockom sme mu nepovedali, čo za balík mu príde, bolo to pre neho jedno veľké prekvapenie.

"Ďakujeme veľmi pekne za poskytnutie daru pre Jožka, veľmi sa potešil a bol prekvapený. Nečakal, že raz bude mat svoje vlastné playko. Milej darkyni by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za poskytnutie daru, veľmi si to vážime - taký pekný dar! A prajeme jej veľa zdravia šťastia a lásky v živote, a to prajeme aj vedeniu ŽELAJ SI," uzatvára ocko. 

Želanie splnené 17.9.2019

 

}); })(jQuery);