Jurko vyhral nad rakovinou, vysníval si bicykel

on utorok, 03 jún 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Jurko vyhral nad rakovinou, vysníval si bicykel

Jurko Mistrík (10) zo Slatinských Lazov neďaleko Zvolena ochorel na leukémiu ako päťročný. Vtedy malý škôlkar, dnes školák, strávil v nemocnici viac ako rok času, ale vyzerá to, že svoj boj nad rakovinou vyhral. 

Je totiž už päť rokov po liečbe a výsledky má stále dobré. "Jurko je šikovný, veľmi mi pomáha. Chodíme na kontroly, choroba sa nevrátila. Rád je s kamarátmi vonku, chodí do ľudového súboru," prezradila nám o ňom pani Mistríková.  

Ako dodala, vonku začína byť vonku pekne a rád by sa s kamarátmi vonku vozil na bicykli. "Veľmi by som mu to chcela dopriať, on si to zaslúži, pomáha mi s malou. Ale nemám na to peniaze."

Jeho sníček oslovil pána Pavla Kaveckého, ktorý sa rozhodol bicykel pre Jurka zakúpiť. Chvíľu sme maturovali nad jeho veľkosťou a farbou a napokon výber padol na konkrétny bicykel. A trafili sme sa úplne presne. "Sadol mu ako uliaty a veľmi sa mu páči," usmieva sa pani Mistríková.

Jurko na ňom hneď po zmontovaní vybehol von na ulicu a bicykel sa stal jeho verným spoločníkom. Preháňa sa, tak ako o tom maminka snívala v čase, keď bol chorý, po uliciach dediny a vychutnáva si život.

"Ďakujeme darcovi ze jeho ochotu, splniť Jurkovi sen. Vôbec sme si nemysleli, že sa mu splní. Som strašne šťastná a Jurko tiež," potláča dojatie pani Mistríková.

A my sme radi, že stále existuje veľa ľudí s dobrým srdcom ochotných pomôcť chorým deťom. A za to im ďakujeme!

Želanie splnené 10.4.2014

 

}); })(jQuery);