Jurko z onkológie si prial veľké ťahacie auto

on utorok, 05 marec 2024. Posted in Chcel(a) by som mať

Jurko z onkológie si prial veľké ťahacie auto

Jurko má štrnásť rokov a žije v Skalke nad Váhom. Odmalička trpí diagnózami ADHD a autizmom, no je to veľmi hravý a spoločenský chlapec, ktorého majú všetci radi.

Jedného decembrového dňa v roku 2022 prišiel nečakaný zvrat. Jurkovi sa začali často vyskytovať zdravotné problémy, avšak jeho stav pripomínal skôr bežnú chrípku. Jeho rodičia reagovali na tento vývoj tým, že mu poskytli doplnkovú dávku vitamínov a vyhľadali odbornú lekársku pomoc.

Obvodný lekár zhodnotil, že sa jedná o chrípku a chlapček má doma viac ležať. Choroba sa však pomaly začala zhoršovať a tak bol Jurko podrobený sériám testov, vrátane sona bruška a pľúc, po ktorých rodinu poslali do nemocnice do Trenčína.

"Lekár nám len povedal, že sa máme ísť rýchlo zbaliť a okamžite nastúpiť do nemocnice na onkologické oddelenie v Bratislave. Vedeli sme, že je zle, že sa niečo deje. V nemocnici bola synčekovi ihneď po vstupných vyšetreniach nastavená chemoterapia a neskôr ožarovania. Máme za sebou šestnásť ožiarov bruška, pľúc a teraz Jurko čaká na ožiar krku. Zo začiatku mu chemoterapie nerobili dobre. Pri prvom cykle mal veľmi vysoké teploty, musel dostávať antibiotiká a všetko bolo ešte zložitejšie, pretože synček trpí autizmom. Vysvetľovala som mu, že má v tele ,,bolačky,, a že musia ísť preč. Bála som sa, že to bude zle znášať, ale zvládal to s úžasnou odvahou. V nemocnici je veľký kamarát so všetkými sestričkami aj lekárkami. Je to náš malý obľúbenec,“ porozprávala mamina.

Počas celej doby v nemocnici bola pri Jurkovi jeho maminka, boli tam cez dva týždne, následne ich púšťali vždy na nejakú dobu domov a zas naspäť do nemocnice. Otec je v rodine pracujúci a mama je doma so synčekom. Jurko má ešte dvoch starších bračekov Denisa a Branka, s ktorými má výnimočne krásny vzťah. Jeho boj nie je jednoduchý, avšak jeho odvaha a pozitívna energia neustále vzbudzujú obdiv okolia.😊

Jurko si veľmi prial veľký auto – ťahač, a jeho mamina k nám napísala želanie. Ako to už býva zvykom, toto želanie si na našej stránke všimla milá darkyňa p. Stanka Lagová, ktorá má tiež choré dieťatko a s Jurkom sa poznala z nemocnice. Stanka poslala veľké nové auto, rodinke priamo domov.

"Ďakujem Stanke za vysnívaný darček, aj keď ona sa lieči tiež s dcérkou na onkológii. Vážime si to veľmi a z celého srdca ďakujeme,“ poďakovala mamina.
My taktiež z celého srdca ĎAKUJEME darkyni Stanke aj všetkým dobrým ľudom, ktorí pomáhajú vyčarovať úsmev na tvárach detičiek.

Želanie splnené v januári 2024

}); })(jQuery);