Kalimba - hudobný nástroj pre Adelku

on utorok, 07 apríl 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Kalimba - hudobný nástroj pre Adelku

Adelka Sláviková má šesť rôčkov, pochádza z Bratislavy a lieči sa na viacero diagnóz: autizmus, epilepsia a mentálna retardácia. Je to veselé dievčatko, ktoré sa napriek chorobám stále usmieva.

Adelka v desiatich mesiacoch dostala epileptický záchvat a spomalil sa jej vývoj. "Dnes je na úrovni dvojročného dieťaťa, je celodenne plienkovaná, má chybné držanie tela, ploché nohy, autizmus, predpokladaný Rettov syndróm, ale na výsledky genetiky čakáme. Pred rokom jej museli vybrať 18 zubov, lebo bývala veľmi často chorá a ložisko bolo v zúbkoch," hovorí pani Sláviková, Adelkina mama.

Kvôli vybraným zubom vznikol ďalší problém: "Musíme jej stravu mixovať, preto by sa mám zišla na ohrev stravy mikrovlnná rúra. Vedela by som sa viac času venovať Adelke, takže by mi ušetrila čas, ktorý strávim prípravou stravy. Adelka má ešte dvoch súrodencov, takže si nový spotrebič nemôžeme dovoliť. Navštevuje tiež denne DSS, kam jej jedlo nosím z domu, lebo nemôže žuť."

Pre Adelku sa nám podarilo zohnať darcu, ktorý jej mikrovlnku daroval. Avšak stále sme neboli spokojní, pretože išlo skôr o pomôcku, ako Adelkino želanie. Preto sme sa opýtali, čo by jej urobilo radosť.

"Ak by to bolo možné, Adelka má rada taký hudobný nástoj Kalimbu, ktorý by sme pre ňu chceli, ale zatiaľ sa nám ho nepodarilo kúpiť. V DSS, kam chodí, si ho rada na muzikoterapii vyberá a pekne hrá, tak snáď ak by išlo toto, tak by sa potešila," vraví Adela Sláviková, mama. 

Fíha, hudobný nástroj kalimba sme v živote nevideli, ani o ňom nepočuli. Ale ujo Google nám ho ukázal a aj prezradil, kde sa dá kúpiť a tak sme jeden pre Adelku objednali.

Dodacia lehota bola až tri týždne, ale to nevadilo, pretože Adelka medzitým ochorela a absolvovala aj operáciu, takže by aj tak nemohla na kalimbe trénovať. Kalimba dorazila, keď už bola Adelka po operácii, avšak na liekoch, bez možnosti ísť von. Aspoň ju teda zabavila v dlhých chvíľach liečenia a dúfame, že jej bude robiť radosť ešte dlhé roky počas tréningov hrania na tomto hudobnom nástroji.

Želanie splnené 15.3.2015

}); })(jQuery);