Kamaráti ho nechcú, potešili sme ho inak

on štvrtok, 08 december 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Kamaráti ho nechcú, potešili sme ho inak

Adamko Hric z Dolnej Ždane má osem rôčkov je iný ako ostatné deti. Je to autista, a ostatné deti to akosi cítia a nechcú sa s ním hrať.  

"Viete, ako mi to je ľúto? On by sa tak s nimi hral, každý deň keď príde zo školy povie: Mami, deti ma čakajú, idem von.. Ale ony ho nechcú, hoci on je taký úžasný, taký milý a dobrý," vraví so smútkom v hlase pani Hricová.

Adamko sa teda uzatvára viac do seba, jeho životom sú počítače a virtuálny svet. Veľmi obľubuje elektroniku, rád sa hrá rozne hry a už dlho sníva o hracej konzole Plastation 4. "Každý deň nás posiela do predajne elektra kúpiť PS4 s príslušenstvom. Keď náhodou prideme z mesta, hneď sa pýta, či sme kúpili playstation," hovorí maminka.

Táto hračka je však finančne náročná a rodičia mu ju nevedia kúpiť. "Keď prídeme do nejakej predajne, Adamko si tam kľakne a začne nás prosiť, aby sme mu playstation kúpili. Nevieme mu to vysvetliť, že na to nemáme, vždy len kľačí a prosí a predavači sa pozerajú..."

To sklamanie pri zápornej odpovedi na otázku "Kúpili ste PSP4?", rodičov vždy zamrzí. "Radi by sme mu ju už dopriali a užili si tú jeho radosť. On nám ju robí každý deň svojimi pokrokmi."

No uznajte, nedalo sa veru Adamkovi nesplniť sen.. Vďaka skvelým ľuďom zo skvelej firmy SYSNET sa podarilo Playstation pre Adamka zakúpiť a doručiť rovno domov. 

Rodičia mu chceli dať playstation pod stromček, pretože si ho želal ešte na vlaňajšie Vianoce. Napokon sa však rozhodli urobiť mu radosť ihneď. "veď on bude šťastný tak či tak....Takže sme mu to dali hneď.  Tá jeho radosť...nemám slov.Ďakujeme ešte raz a miliónkrát."

Želanie splnené 30.11.2016

 

}); })(jQuery);