Kamilka má motorický labyrint, usmieva sa

on štvrtok, 21 apríl 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Kamilka má motorický labyrint, usmieva sa

Kamilka Stančoková je sympatické okaté dievčatko z Brezna. Život jej však do vienka priniesol chorobu - detskú mozgovú obrnu.

Hoci má už skoro tri rôčky, ešte nechodí. "Bohužiaľ, zatiaľ nevie sedieť ani chodiť, intenzívne však na tom pracujeme," hovorí maminka Iveta Stančoková. Rehabilitácie sú zdĺhavé a finančne náročné, avšak práve vďaka nim môže Kamilka robiť pokroky - hoci drobné - v liečbe.

Želanie pre dcérku napísala tak, aby jej nielen urobilo radosť, ale aj pomohlo v zdravotných pokrokoch. "Keďže sa momentálne úspešne učí používať ruky, motorické hračky sú pre ňu ideálne, avšak príliš drahé. Potešil by ju motorický labyrint, na ktorom by si mohla precvičovať jemnú motoriku."

Kamilkine želanie si ešte v lete 2015 u nás našli dobrovoľníci z MISIE O3, ktorí sa rozhodli časť financií venovať aj na jej sen. Chvíľu si síce na svoju hračku počkala, ale napokon k nej úspešne dorazila.

Chvíľu sme si potom zase my počkali na fotku, ale olalá, sníček je splnený a aha, ako sa Kamilka teší! Všetko je tak, ako má byť - ďalší sníček splnený, ďalší úsmev na detskej tvári vyčarený.

Ďakujeme všetkým, čo sa podieľali na splnení Kamilkinho sna. Veríme, že jej aspoň trošku pomôže na ceste k uzdraveniu.  

Želanie splnené v októbri 2015

}); })(jQuery);