Karin miluje fotografovanie, vysnívala si fotoaparát

on pondelok, 22 február 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Karin miluje fotografovanie, vysnívala si fotoaparát

Karin je 17 ročná tínedžerka, ktorej v januári roku 2020 diagnostikovali osteosarkóm hrudnej zadnej steny. Odvtedy táto mladá slečna musela úplne zmeniť svoj život

Podstúpila vážnu operáciu a zdĺhavé liečby, ktoré však stále pokračujú. Karin nám podrobnejšie opísala, kedy začala pociťovať prvé príznaky, že niečo nie je v poriadku:
"V roku 2016 som sa pri športe zranila a odvtedy som mala stále bolesti, doktori však vtedy na nič neobvyklé neprišli a ich záver bol skolióza chrbtice. Odporučili mi rehabilitácie a cvičenie," hovorí.

Neskôr v roku 2017 Karin zažila autonehodu a aj vtedy lekári skonštatovali, že je v poriadku. "No aj napriek rehabilitáciám, cvičeniu, a plávaniu, moje bolesti neustupovali. Až v roku 2020, keď som bola na snowboarde a pri páde sa moje bolesti zhoršili, som skončila na pohotovosti. Nasledovali rôzne vyšetrenia, ktoré ukázali, že mám nádor. "

Od tejto chvíle sa mladej Karin úplne zmenil život. Väčšinu času trávila v nemocnici, kde ju sprevádzala jej mamina. Musela sa prestať stretávať s kamarátkami, pretože jej oslabená imunita jej to nedovoľuje a k tomu všetkému ešte aj hrozba covidu.

Nemohla už ďalej behávať, bicyklovať, plávať, chodiť na preteky DHZ a inak športovať, ako predtým. Musela hneď nastúpiť na chemoterapiu a v apríli podstúpila vážnu operáciu v Bratislave. Po operácii nasledovali ďalšie chemoterapie, ktoré však neboli pre Karin vôbec jednoduché. Hneď po prvej jej začali vypadávať vlasy, no najhoršie na tom boli všetky tie vedľajšie účinky chemoterapie a strata váhy.

Jej mamina na tieto chvíle spomína veľmi ťažko. Celá rodina a známi sa snažia v tejto ťažkej dobe Karinku povzbudzovať. V januári tohto roku odcestovala Karin aj s mamou do Prahy, kde podstupuje protónovú liečbu.

Opäť je mimo domova a tentokrát na dva mesiace. Karin veľmi túžila po niečom, čo by jej urobilo radosť a odpútalo myšlienky na ťažkú chorobu. A preto, keď sa dozvedela o našej organizácii, rozhodla sa hneď napísať svoj sen - mať kvalitný fotoaparát, pretože fotografovanie priam zbožňuje.

Vďaka dvom percetnám z daní od spoločnosti AMAZON, sme mohli Karin jej veľký sen splniť. Fotoaparát sme zakúpili a poslali jej rovno do Prahy. Fotoaparát kuriér priniesol a už o pár dni na to nám Karinkina mamina poslala fotografiu, ako jej dcérka v rámci prechádzky s nadšením fotografuje. Dúfame, že takto sme jej aspoň trošku liečbu spríjemnili.

Želanie splnené 5.1.2021

}); })(jQuery);