Karolínka dostala vďaka darkyniam dva fantastické darčeky

on nedeľa, 30 január 2022. Posted in Chcel(a) by som mať

Karolínka dostala vďaka darkyniam dva fantastické darčeky

Karolínka je krásne šesťročné dievčatko z Klačna, ktorá trpí agresívnou leukémiou. Prvé príznaky ochorenia sa začali prejavovať ešte v roku 2019. 

Leukémia je zhubné ochorenie krvi, pri ktorom dochádza v kostnej dreni k množeniu a hromadeniu bielych krviniek a hlavne ich nezrelých foriem. Tieto bunky postupne obsadzujú priestory v kostnej dreni a potláčajú normálnu krvotvorbu. Je najčastejším druhom rakoviny u detí. Karolínke sa začali príznaky prejavovať v roku 2019.

"Zo začiatku začala dcérke občas tiecť krv z nosa a keď sa situácia viackrát zopakovala, išla som s ňou k lekárovi. Výsledky však boli v norme. Neskôr som si na Karolínke začala všímať, že je veľmi unavená, bledá a zoslabnutá. Bola ako bez života a tak som s ňou zase navštívila ošetrujúcu lekárku. Stále som však dúfala, že moja malá má len anémiu, že jej chýba nejaký vitamín a všetko bude v poriadku. Vedela som, aké sú príznaky leukémie a veľmi som sa bála, že ju práve moje dievčatko má. Všetci ma upokojovali, nech sa nebojím, že dcérka bude v poriadku. Ale žiaľ, nebolo tomu tak. Lekárka mi poobede volala, že máme ísť ihneď do nemocnice, že sú výsledky zlé. A potom už nastal kolobeh liečby a boja o život dcérky," zaspomínala mamina na ťažké začiatky choroby.

Mama je na Karolínku sama a všetky financie dáva na dcérkinu liečbu, na rehabilitácie a cestovanie do nemocnice a späť. Okrem nej má ešte staršieho syna, ktorému sa tiež snaží naplno venovať. Často je to ale veľmi náročné, či už z časového alebo finančného hľadiska.

Karolínka sa rok a pol liečila v Banskej Bystrici na onkológii a keď všetko vyzeralo nádejne a takmer sa uzdravila, po týždni sa leukémia opäť vrátila. Táto malá bojovníčka musela nastúpiť na liečbu do Bratislavy a podstúpiť transplantáciu kostnej drene. Darcu mala z Nemecka. Lekári Karolínkinu mamu upozornili, že jej leukémia je veľmi agresívna a jej stav je preto premenlivý. Leukémia sa môže kedykoľvek vrátiť.

Mamina s ňou preto bola aj v Prahe, kde Karolínke odobrali jej zdravé bunky, ktoré tu uskladnia pre potrebu, že by sa jej v budúcnosti leukémia vrátila. Veľmi sa o dcérku bojí a preto podstúpila túto možnosť liečby, aj keď bola finančne náročná. Neskôr podali dievčatku lekári v Bratislave nový liek, ktorý by mu mal zabezpečiť lepší zdravotný stav. Mama dúfa, že ich dcérka bude konečne zdravá a choroba sa jej nevráti.

Karolínka už dlhodobo nenavštevuje školu, ani kamarátov, či krúžky. Jej imunita je tak oslabená, že akákoľvek choroba by ju mohla opäť priviesť do veľmi zlého zdravotného stavu. A preto sa dievčatko zdržuje viac menej iba doma a v nemocnici. Jej mamina nám napísala kvôli splneniu želaniu a to bábiky L.O.L, keďže Karolínka miluje všetky bábiky aj bárbiny.

Na našej stránke si toto želanie všimli mamičky zo Seneckého okresu, ktoré neváhali a na darček sa poskladali. A nielen na bábiku, ale zakúpili dievčatku ešte aj novučičký tablet, aby si sním mohla krátiť čas v nemocnici. Pani Veronika potom tieto darčeky odniesla Karolínke priamo do nemocnice. Radosti bolo neúrekom. 

"Karolínka sa veľmi tešila, rozbaľovala a hrala sa so všetkým. Ona bábiky miluje, tej sa potešila najviac a od tabletu ju akosi poslednou dobou neviem odtrhnúť. Púšťa si na ňom rôzne rozprávky a počúva piesne. Som nesmierne vďačná mamičkám, ktoré nám takto pomohli a vyčarovali úsmev mojej malej dcérke. Vážime si to a zároveň dúfame, že náš boj s touto zákernou chorobou jedného dňa skončí a moja malá bude môcť žiť normálny život malého dievčaťa," poďakovala mamina darkyniam s dobrým srdcom.

My sa taktiež pripájame a ĎAKUJEME maminkám zo Seneckého okresu pani Monike, Dáši, Jane, Ivane, Lenke, Elvíre, Barbore, Michaele, Sandre, Petre, Silvii K., Silvii B., Gabriele a Veronike. Ste skvelé a aj vďaka vám môžeme stále plniť detské sníčky a vnášať tak radosť do detských srdiečok.

Želanie splnené 23.12.2021

}); })(jQuery);