Katkin nový pohľad: z hojdačky vidí svet

on utorok, 16 jún 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Katkin nový pohľad: z hojdačky vidí svet

Katuška Burianeková je takmer pätnásťročné dievčatko, ktorému pri narodení sudičky do vienka zabudli nadeliť zdravie. Má detskú mozgovú obrnu, nevie pregĺgať, treba jej každú chvíľu odsávať sliny a hlieny.

Nikdy nejedla ústami, nič neochutnala, nevie čo je cukrík.... mixovanú stravu dostáva cez hadičku striekačkou rovno do žalúdka. Dýchanie je zlepšuje hadička na krku ( tracheostomia). Od narodenia bojuje s epileptickými záchvatmi.

Katka musí byť pod neustálym dozorom. Starostlivosť celých dvadsaťštyri hodín. "Katka mi nikdy nepovie slovko „Mama“, nikdy neurobí krok sama. Nikdy si nesadne a nič bez pomoci nezvládne Rozhodla som sa Vás požiadať o pomoc. Katka je ležiace dieťa a chcem jej čo najviac spríjemniť život."

Katka celé dni leží doma, v posteli alebo v sedacom vaku. Maminka by jej chcela zabezpečiť iný pohľad na svet.. "Konečne končí zima a budeme môcť bývať vonku, a rada by som Katke urobila pohodlie v hojdacej sieti, odkiaľ bude mať iný pohľad na svet. Bude to pre ňu zmena. Budem Vám nesmierne vďačná, ak vyhoviete Katkinej a mojej prosbe," hovorí pani Burianeková, starostlivá maminka.

Vďaka občianskemu združniu Koráb a jeho charitatívnemu podujatiu Rekordy pre deti, bolo Katkine želanie možné splni, za čo zo srdca ďakujeme!

"Katka si hojdaciu sieť vychutnáva. Sedíme si na dvore a je nám dobre. Vidí modrú oblohu, stromy šuštiace vo vetre. Jemne sa hompáľa a užíva si to. Ďakujeme všetkým, čo sa pričinili o splnenie jej sna!"

Želanie splnené 10.6.2015

 

 

}); })(jQuery);