Klárka plakala pre rozbitý domček, už má nový

on streda, 15 máj 2019. Posted in Chcel(a) by som mať

Klárka plakala pre rozbitý domček, už má nový

Klárka Vislocká má päť rôčkov a pochádza zo Starej Ľubovne. Jej kamarátkou je menovkyňa Klárka, pričom obe dievčatá spája rovnaké ochorenie - Downov syndróm. 

 

Klárka si ku nám v roku 2017 napísala želanie, že túži po detskom záhradnom domčeku. "Klárka je takým domácim zlatíčkom," vraví maminka. Chodiť síce začala až v troch rokoch, ale práve vtedy objavila aj čaro domčeka pre deti. 

"Keď sme boli na návšteve u jej kamarátky - tiež Klárky s Downovým syndrómomv veľmi sa jej páčil plastový záhradný domček," vraví pani Vislocká. "Držala sa okien a bola to dobrá motivácia pri jej prvých krôčikoch," nazdáva sa. 

Klárkine želanie sa nám podarilo splniť ešte v roku 2017, preto nás prekvapilo, prečo sa maminka v roku 2019 ozvala znova. "Žiaľ, nedávno boli u nás deti a jedno padlo tak nešťastne, že sa domček zničil. Nikomu sa našťastie nič nestalo, ale všetci sú veľmi smutní, že nemajú kde hrať," vraví pani Vislocká. 

Rodine sme napísali, že dva sníčky spravidla neplníme, ale pokiaľ sa nám ozve niekto z darcov, že by im chcel pomôcť, radi sprostredkujeme kontakt. A tak sa aj do dvoch mesiacov stalo a Klárke došla domov opäť vysnívaný záhradný domček.

"Zo  ❤️  sa chceme poďakovať za záhradný domček pre našu Klárku. Veľmi  sa jej páči a užíva si ho. Darcovi prajeme všetko dobré a ešte raz ďakujeme," napísala nám rodina  Vislocká.

Želanie splnené v apríli 2019

}); })(jQuery);