Klárka sa už schováva vo svojom domčeku

on piatok, 06 máj 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Klárka sa už schováva vo svojom domčeku

Klarka Kurucová (2) z Dravcov sa narodila ako tretie dieťatko v rodine, tretie dievčatko. Narodila sa s nevyliečiteľným Downovým syndrómom. 

Tieto "večné deti" bývajú sú známe tým, že majú dobré srdiečka a sú veľmi milé a usmievavé. Výnimkou nie je ani Klárka. "Je milučká, stále sa usmieva. Máme z nej radosť všetci, hlavne jej dve sestry, ktoré ju stále stískajú," hovorí maminka.

Klárka ešte dobre nerozpráva a tak ešte nevie presne povedať, čo by ju potešilo. Ale maminka to správne vypozorovala. "Boli sme na návšteve u známych a oni mali na záhrade plastový domček. Tak sa jej zapáčil, že z neho ani len von nechcela ísť. Máme doma záhradu, ale nemôžeme jej ten domček kúpiť. A keď na nej vidím, akú má z neho radosť, ako ho obdivuje.. Veľmi by nás potešilo, keby ste jej mohli spraviť radosť."

Klárkin sen si u nás na stránke našiel pán Milan Hruška, ktorý Klárke domček i šmýkalku zakúpil. Už sa z nej doma vytešuje, šmýka sa a schováva ostošesť.

"Veľmi ďakujeme, Klárka sa teraz celý deň teší a usmieva. U nás je síce ešte chladno, tak sa nemôže dlho hrať vonku. Ale v lete bude v domčeku bývať určite celý deň," usmieva sa maminka.

A keď vidíme úsmev na tvári malej Klárky, máme ešte väčšiu radosť. 

Ďakujeme, pán Hruška, že ste urobili radosť a Klárke prajeme veľa pekných chvíľ strávených v svojom vysnívanom domčeku

Želanie splnené 3.5.2016

 

}); })(jQuery);