Klárka už hrá v novom domčeku

on utorok, 06 august 2019. Posted in Chcel(a) by som mať

Klárka už hrá v novom domčeku

Klárka (4) z Draviec sa narodila ako tretie dieťatko v rodine, tretie dievčatko. Narodila sa však s nevyliečiteľným Downovým syndrómom. 

Tieto "večné deti" bývajú sú známe tým, že majú dobré srdiečka a sú veľmi milé a usmievavé. Výnimkou nie je ani Klárka. "Je milučká, stále sa usmieva. Máme z nej radosť všetci, hlavne jej dve sestry, ktoré ju stále stískajú," hovorí maminka.

Klárka si u nás pred dvomi rokmi vysnívala plastový záhradný domček. Čo sa však nestalo?  "Klárka mala domček veľmi rada, no bol u nás veľký vietor a domček nám odfúklo, zlomila sa celá strecha. Teraz Klárka len chodí a pýta sa: "kde je ? Nie je nič"... Tak mi to je ľúto, no ešte sa nám to nestalo a vietor bol aj silnejší," hovorí maminka.

Tento rok si teda domček, žiaľ, neužila dlho. Klárka začala chodiť do škôlky, podarilo sa ju odplienkovať a konečne začala rozprávať aj 3 -4 slovne vety. "Tešíme sa z nej a boli by sme radi, ak by sa našiel niekto, kto by jej ten domček daroval. Šmýkalka nám ešte slúži, dostala ju vtedy s domčekom, ďakujeme," vraví mama .

A vďaka pani Bahníkovej sa naozaj podarilo Klárke domček zakúpiť! Dnes ho už má doma a môže sa v ňom hrať rovnako ako predtým.

Ďakujeme jej za to zo srdca! Opäť sa nám podarilo potešiť ďalšie choré dieťatko, a to stojí za to!

Želanie splnené 10.6.2019 

 

}); })(jQuery);