Kočík pre bábiky a veľká radosť v očiach

on pondelok, 30 november 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Kočík pre bábiky a veľká radosť v očiach

Karinka Pašová (3) z Kysuckého Nového mesta má za sebou náročný príchod na svet. Narodila sa predčasne v 32 týždni tehotenstva. Pri pôrode došlo k vážnym komplikáciám, ktoré spôsobili, že nemala prísun kyslíka a musela byť oživovaná.

 

Karinka trinásť minút nedýchala a lekári robili všetko preto, aby ju oživili. Podarilo sa, ale zanechalo to zdravotné následky.

Karinka trpí detskou mozgovou obrnou. Hoci má tri rôčky, nevie ešte sama chodiť. Je však stále jeden veľký úsmev a zlatíčko svojej rodiny. Aj ona má ako iné choré deti svoje želania a tajné sny.

"Od Karinkinho narodenia sa trápime, aby sme jej poskytli čo najlepší a najkrajší život. Jej sen je mať kočík pre bábiky," hovorí Karinkina mama Katarína Kotirová. Ako dodáva, "kočík pre bábiky by jej nielen urobil radosť, ale by sa mohla pri nom posunúť o krôčik ďalej. Keďže nechodí, mohla by sa oň podopierať a tak sa naučiť presúvať z miesta na miesto."

Katkin milý sníček sa u nás dlho neohrial a hneď si našiel svojho darcu. Karinkin sen sa rozhodla splniť Kristínka, ktorá pre ňu kočík s láskou vybrala a odniesla rovno domov.

"Karinka je veľmi zlatá a šikovná, bolo mi radosťou jej kočík darovať," usmieva sa.

Sme radi, že náš systém pomoci, pri ktorej môže každý splniť sen chorého dieťatka, už roky funguje a má svojich zástancov. Aj vďaka tomu môžeme už roky plniť sny mnohých chorých detí a čarovať im úsmev na tvárach.

Želanie splnené 29.11.2015

}); })(jQuery);