Kolobežka - to je to, po čom túžil Adrián

on nedeľa, 05 január 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Kolobežka - to je to, po čom túžil Adrián

Adrián zo Sniny sa narodil prirodzenou cestou, s vrodenou vadou jednou obličkou menšou. Lekár sa vyjadril, že bude žiť normálne. Ale keď začal chodiť, zrazu začal kolabovať, modravieť, zachádzal sa.

Maminka nevedela, čo sa deje, a tak s ním začala  natriasať, kriesiť vodou a tak ho prebrala. Začala s ním chodiť po vyšetreniach, odberoch, rehabilitáciách, ktoré trvajú až dodnes.

V desiatich rokoch odpadol doma na v chodbe a nemohol sa postaviť na jednu nohu, dostal teploty. "Nohu som mu musela znehybniť, strašne ho bolela, plakal tri dni v posteli, dávala som mu lieky od bolesti, teploty. Ustúpilo to, ale má problémy s chrbticou, pricvikávajú sa mu nervy, berie lieky na uvoľnenie, spreje na dýchanie, lieky proti bolesti," hovorí maminka.

Kristián má dnes viacero diagnóz, cez očné ochorenia, po ADHD, až po hepatopatiu pečene. "Aj napriek tomu je milý, usmievavý, zábavný. V škole je obľúbený, kamarátsky. Mám ho veľmi rada. No trápi ma, že mu nemôžem splniť želanie, po ktorom tak veľmi túži," povzdychne si mama Adriana. 

Okrem Adriána má ešte tri ďalšie deti, o ktoré sa otec nezaujíma. Tiež majú zdravotné problémy. "Dcérka má onkologické ochorenie, nedá sa liečiť, iba sledovať. Dvaja bratia majú tiež vážnejšie diagnózy, ako astma či alergie."

Pani Adriana už 11-ty rok ťahá všetko sama. Neustále chodí s deťmi po odberoch vyšetreniach, chodieva na rehabilitácie. Vzhľadom na zdravotný stav detí a jej, sa nemôže zamestnať.

"Chcela by som poprosiť dobrých ľudí, ak by sa našiel darca, ktorý by splnil želanie Adriánovi, ktorý veľmi túži po freestejlovej kolobežke," prezrádza synove želanie. 

Keďže želanie nebolo finančne náročné, Adriánovi sme v ŽELAJ SI kolobežku zakúpili ešte pred Vianocami a dali mu ju doručiť domov. 

"Z celého srdiečka Vám ďakujem za splnenie sna môjmu synovi, ktorý ho urobil šťastným. Spravili ste mu velikánsku radosť. Úprimne si to vážim a verím, že mu dar poslúži. Posielame VEĽKÉ ĎAKUJEM."

Želanie splnené 25.11.2019

 

}); })(jQuery);